Frekwencja idzie w górę!

Frekwencja idzie w górę!

Zapowiada się znacznie wyższa frekwencja w tegorocznych wyborach samorządowych niż przed czterema laty. Na trzy godziny przed zamknięciem lokali wyborczych już jest zbliżona do końcowej w 2014 r., a w Jeleniej Górze już przekroczyła tamten poziom.

Oficjalne wyniki frekwencji w regionie na godzinę 17.00 są jeszcze weryfikowane, więc podane tutaj dane mogą zostać w niewielkim stopniu skorygowane. Na pewno już jednak wiadomo, że w większości gmin zainteresowanie mieszkańców wyborami jest wyższe niż cztery lata temu. Na obszarze działania Komisarzy Wyborczych Jelenia Góra I i Jelenie Góra II w wyborach wzięło już udział 39,59 proc. uprawnionych. Najsumienniej na razie wypadają mieszkańcy gminy Platerówka, gdzie dotąd zagłosowało 51,45 proc. Najsłabiej spisują się mieszkańcy gminy Olszyna, gdzie tylko jeden na trzech wyborców pofatygował się do urny (32,9 proc.).
Po bardzo słabym frekwencyjnym przedpołudniu w Jeleniej Górze (niewiele ponad 11 proc.), godziny popołudniowe są znacznie lepsze. Frekwencja w mieście z godz. 17.00, to 38,37 proc. To oznacza, że już jest wyższa niż w 2014 r. – wtedy do urn w Jeleniej Górze poszło tylko 37,91 proc. uprawnionych mieszkańców.
Wybory przebiegają spokojnie. Zanotowano tylko cztery incydenty. W Jeleniej Górze nastąpiło złamanie ciszy wyborczej – zwolennik jednego z kandydatów jeździł po mieście z banerem wyborczym. W gminie Kamienna Góra wydano niewłaściwą kartę do głosowania, także w Mysłakowicach wydano niewłaściwe karty kilku osobom. W jednej z gmin niewłaściwie opieczętowano część kart wyborczych, ale w pomyłce zorientowano się jeszcze przed otwarciem lokali wyborczych, więc błędne karty nie zostały wykorzystane.
 

Komentarze (4)

dzie kometarze qrwwwa

Cisza wyborcza...

zmobilizował sie elektorat anty-pis.

Pijany

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.