Gaudeamus na Politechnice

Gaudeamus na Politechnice

Na Wydziale Techniczno-Informatycznym Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze we wtorek (17 października) uroczyście zainaugurowano rok akademicki.

Studenci, wykładowcy oraz zaproszeni goście zgromadzili się w Zdrojowym Teatrze Animacji. Dziekan dr inż. Maciej Pawłowski w swoim wystąpieniu inauguracyjnym omówił pokrótce sytuację jeleniogórskiego wydziału.

– W poprzednich dwóch latach z rekrutacją było dobrze, ale mogło być lepiej – mówił. – Dobrze, to znaczy, że nie mieliśmy problemów w wypełnieniem limitu rekrutacyjnego, ale liczba przyznanych nam miejsc rekrutacyjnych nie była specjalnie wielka. W tym roku udało się zwiększyć tę liczbę i na nasz kierunek przyjęliśmy 68 osób, w tym trzech obcokrajowców. To jest nieźle, gwarantuje stabilność wydziału.
Mówił o planach modernizacji istniejących laboratoriów w Jeleniej Górze. – Są one na bieżąco modernizowane. Jeżeli chodzi o poziom dydaktyczny, to nie mamy się czego wstydzić – powiedział. Wspomniał też o planowanym remoncie wejścia do uczelni. To, które jest, nie zmieniło się od 60 lat dlatego wymagało pewnych prac.
Zapowiedział, że uczelnia będzie chciała rozwinąć bibliotekę cyfrową, gdyż książki papierowe „w pewnym sensie odchodzą do lamusa”. – Widać do choćby po zajęciach laboratoryjnych, studenci praktycznie nie przychodzą z materiałem pisanym. Mają go na smartfonach bądź innych elektronicznych nośnikach – dodał.
Pochwalił się też działaniami prowadzonymi na zewnątrz: funkcjonującym od lat Studiem Talent. Prowadzi ono wykłady dla uczniów szkół średnich, ale nie są to zajęcia przygotowujące do matury. Chodzi o to, by młodzi ludzie mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia akademickie.
Od kilku lat Politechnika Wrocławska prowadzi też Akademię Młodych Odkrywców, w ramach której wykładowcy prowadzą zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych. Dodał, że nie jest to łatwe, gdyż nie wszyscy mają zdolności, by dotrzeć z wiedzą do tak młodych odbiorców.
– Jeżeli chcemy w kraju budować społeczeństwo wiedzy, gospodarkę innowacyjną, to trzeba zaczynać w bardzo młodym wieku – powiedział.
Później nastąpiła immatrykulacja studentów. Uczący się na pierwszym roku złożyli ślubowanie i w ten sposób zostali pełnoprawnymi studentami. Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła życzył im, by pilnie się uczyli, ale by znaleźli też czas na odpoczynek. Wyraził też nadzieję, że nie jest tak źle z tradycyjną książką pisaną.
Na koniec zgromadzeni wysłuchali krótkiego koncertu młodych talentów muzycznych oraz wykładu inauguracyjnego pt. Informatyka i technologie informacyjne – kierunek rozwoju, wygłoszonego przez prof. Pawła Gusina.

IMG_2424.JPG
IMG_2428.JPG
IMG_2439.JPG
IMG_2443.JPG
IMG_2469.JPG
IMG_2473.JPG
IMG_2476.JPG
IMG_2484.JPG
IMG_2486.JPG
IMG_2487.JPG
IMG_2488.JPG
IMG_2497.JPG
IMG_2499.JPG
IMG_2516.JPG
IMG_2533.JPG
IMG_2545.JPG
IMG_2560.JPG

Komentarze (2)

Zdecydowanie prestiż Politechniki ucierpi z powodu nieobecności na inauguracji autorytetu moralnego i celebryty prof. Jana Miodka- Tajnego Współpracownika komunistycznej Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie "Jam"... Niedopatrzenie jakieś?

Czy ty masz po kolei w głowie? Profesor Miodek jest autorytetem naukowym. Ty ukrywasz się jak tchórz pod ksywką @. Pamiętaj: ci co najwięcej i skrycie pyskują mają za pazurami tyle brudu co sami ważą.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.