Gdy nadejdzie grypa

Gdy nadejdzie grypa

Zamknięte szkoły i targowiska, zakaz zatrzymywania się pociągów na małych stacjach, zarażeni pacjenci w izolatkach. Tak może być w naszym regionie, jeśli dotrze do nas epidemia świńskiej grypy. Na razie jednak – odpukać – w Jeleniej Górze i bliskiej okolicy nie odnotowano ani jednego przypadku tej choroby.

W jeleniogórskich aptekach o maski ochronne i leki antywirusowe pytają pojedyncze osoby. Maski dostępne są przede wszystkim w sklepach medycznych.

- Przed chwilą pewien pan kupił tamiflu oraz pięćdziesiąt maseczek po 40 groszy. Pracuje w firmie gazowej i wybiera się do pracy na Ukrainie. Wolał się zabezpieczyć – mówi Krystyna Tomczyk z Apteki pod Arkadami przy jeleniogórskim Placu Ratuszowym.

Tamiflu to lek antywirusowy, którego ogromne ilości mają uratować Ukrainę. Dzięki temu został wypromowany jako środek przeciwko świńskiej grypie. W Aptece pod Arkadami tamiflu kosztowało 115 złotych – tyle kosztuje 75-miligramowa dawka w 10 kapsułkach.

Krystyna Tomczyk mówi, że tamiflu długo czekało na klienta. W aptece była zaledwie jedna sztuka. - Jeśli będzie dostępne w hurtowni, z pewnością zamówimy następną – zapewnia.

- To nie jest żadne panaceum na grypę – przestrzega jeleniogórski aptekarz Jerzy Piekarski. - Tak naprawdę każda grypa jest zwykła. Z jej objawami trzeba iść do lekarza. On oceni, które lekarstwa są odpowiednie.

Cały artykuł w najnowszych „Nowinach Jeleniogórskich” nr 44/09.

Komentarze (3)

Apteka nie mieści się pod Arkadami,tylko przy ul. Długiej.

~IWA .. ma racje ! Apteka Staromiejska znajduje się przy ul.Dlugiej 21 .. tam jest
zatrudniona *NAJsympatycznejsza Pani Farmaceutka ! (..patrz.zdj..)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.