Giebułtów karci Lechię. Wyniki Pucharu Polski

Do przerwy a-klasowa Lechia Piechowice trzymała się dzielnie, ale później zdecydowanie górą byli goście. Czwartoligowiec Sudety Giebułtów wygrał 6:0 i awansował do trzeciej rundy Pucharu Polski. A jak inne drużyny?

Pucharowy mecz w Piechowicach miał dwa oblicza. W pierwszej połowie gospodarze dzielnie stawiali czoła wyżej notowanemu rywalowi, raz po raz próbując się odgryzać kontrami. Goście grali wolno, ospale i dość przewidywalnie. Mimo tego, stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale na posterunku był Patkowski. Kluczowym momentem była 27. minuta, kiedy to czerwona kartkę (za drugą żółtą) ujrzał Dominik Pietrzykowski. Do przerwy lechistom starczyło jeszcze sił, ale w drugiej połowie wyraźnie spuścili z tonu, co skrzętnie wykorzystali rywale. W 50. minucie worek z bramkami rozwiązał Kacper Hałdaś. Zawodnik ten w sumie trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Dwa gole dołożył wprowadzony po przerwie Jerzy Ciota a jednego – Bartosz Szczęsny.

Lechia kończyła mecz w dziewiątkę. Czerwoną kartką w 78. minucie ukarany został Michał Mackiewicz.

Lechia Piechowice – Sudety Giebułtów 0:6 (0:0)
bramki: Hałdaś x3 (50', 58', 69'), Ciota x2 (60', 74'), Szczęsny 84'
Lechia: Patkowski – Myjak, Misiura, Mackiewicz, Woronowicz, Kwiatkowski, Sobolewski, Sobczak, Śmigasiewicz, W. Paradowski, Pietrzykowski.
Sudety: Jadczak – Andruchów, Szczęsny, Romanowski, Cichoń, Chlabicz, Artur Gilewski, Mackało, Ziółkowski, Kurianowicz, Hałdaś.