GKS niespodziewanie wygrywa na Złotniczej

Nieszczęśliwa dla piłkarzy KS Karkonoszy Jelenia Góra okazała się 13. kolejka IV ligi piłkarskiej. Podopieczni trenera Marka Siatraka ulegli w niej na własnym boisku GKS Warta Bolesławiecka 2:3 (2:1).

Jeleniogórzanie przystępowali do meczu z GKS w roli faworyta, gdyż przede wszystkim grali u siebie, a dodatkowo w ligowej tabeli znajdowali się dużo wyżej niż drużyna z Warty Bolesławieckiej. Jak się jednak okazało mimo, że podopieczni Marka Siatraka częściej byli w posiadaniu piłki, zdecydowanie więcej też mieli sytuacji podbramkowych to trzy punkty padły łupem gości. GKS przede wszystkim umiał bezlitośnie wykorzystać błędy gospodarzy, a dodatkowo w końcówce umiejętnie bronił prowadzenia. Z dobrej strony w tym okresie pokazał się też bramkarz gości Dawid Mucha.
Początek spotkania wskazywał na łatwe zwycięstwo jeleniogórzan. Zepchnęli oni swoich rywali do głębokiej defensywy i dość szybko ta przewaga przyniosła im efekt bramkowy. W 17 minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Piechuta, a siedem minut później drugiego gola zdobył Giorgi Gogolashvili. W kolejnych minutach nadal trwało natarcie Karkonoszy i gdy wydawało się, że tylko kwestią czasu są kolejne bramki dla gospodarzy, to kontaktowego gola zdobyli goście. Bierność jeleniogórskiej obrony wykorzystał w 43 minucie Eryk Kliwak.

Po zmianie stron nadal przeważali biało - niebiescy jednak to GKS po raz drugi trafił do bramki strzeżonej przez Michała Dubiela. W 50 minucie do wyrównania doprowadził z rzutu karnego Marcin Kraśnicki. W 78 munucie jeleniogórscy kibice po raz trzeci przecierali oczy ze zdumienia, bo goście po kolejnym błędzie obrony Karkonoszy wyszli na prowadzenie. Gola, który jak się okazało dał im trzy punkty zdobył Kacper Wojciechowski, dobijając strzał z dystansu E. Kliwaka. Końcówka w wykonaniu miejscowych przypominała bicie głową w mur. Mimo, że co chwila kotłowało się w polu karnym ekipy z Warty Bolesławieckiej wynik nie uległ już zmianie i niespodzianka stała się faktem.
KS Karkonosze Jelenia Góra – GKS Warta Bolesławiecka 2:3 (2:1)
Bramki: Piechuta 17', Gogolashvili 24' oraz Kliwak 43', Kraśnicki 50', Wojciechowski 78'.
Żółte kartki: Szramowiat oraz Kliwak i Krzeszowiec.
KS Karkonosze: Dubiel, Siatrak, Wawrzyniak, Wersocki, Firlej, Pytel, Kuźniewski, Poszelężny, Piechuta (Kowalski 73'), Lekszycki (Szramowiat 67'), Gogolashvili.
GKS Warta Bolesławiecka: Mucha, Głowacki, Krzeszowiec, Spychalski, Kraśnicki (Powroźnik 87'), Buchowski, Wojciechowski (Biernacki 89'), Krysik (Biały 60'), Nikietiuk, Kliwak.