GOPR ma nowego naczelnika

Nowy naczelnik Sławomir Czubak (po lewej) i prezes GK GOPR Mirosław Górecki.

Sławomir Czubak został nowym naczelnikiem Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wybrano go wczoraj wieczorem na posiedzeniu zarządu. O stanowisko to ubiegało się trzech kandydatów.

Czubak zwyciężył, uzyskując najwięcej głosów. Oprócz niego, na stanowisko naczelnika startowali Artur Ludwig i Jacek Kieżuń.

Nowy naczelnik w GOPR-ze działa od 2002 roku, od 7 lat jest ratownikiem zawodowym. Przez dwa ostatnie lata był zastępcą naczelnika Grupy Karkonoskiej GOPR.
– Przed nami pierwsze wyzwanie związane z zapewnieniem służby na terenie działania naszej stacji podczas wakacji – mówi. – Musimy też zaktywizować jak największą liczbę osób do działania. W ostatniej kadencji zrobiliśmy dużą akcję naborową. Z tego naboru przyjęliśmy 7 kandydatów w poczet ratowników. Przed nimi jeszcze przysięga. Chcemy doprowadzić do sytuacji, aby nabór był prowadzony systematycznie. Jeżeli co roku będziemy mogli przyjąć około 10 osób, wtedy będziemy wiedzieli, że idziemy w dobrą stronę.
Chce też rozpropagować działalność GOPR-u np. poprzez obecność na licznych festynach.
Wkrótce rozpoczną się też remonty. – Mamy na to pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego – zaznacza Mirosław Górecki, prezes GOPR-u. – W planie jest remont stacji Marysieńka w Szklarskiej Porębie, a także założenie izolacji poziomej na budynku stacji centralnej w Jeleniej Górze.
GOPR, oprócz ochotników, ma ratowników zawodowych (14,5 etatu). – To osoby, które codziennie zabezpieczają teren działania. Jest dwóch ratowników w Szklarskiej Porębie, dwóch w Karpaczu i jeden – dyspozytor – w stacji centralnej - mówi Sławomir Czubak. Wspomagają ich wspomniani ratownicy ochotnicy.
Nowy naczelnik zapowiedział też współpracę z ratownikami seniorami. Będą oni np. dzielili się wiedzą na festynach, pomogą w obstawieniu dyżurów w stacji centralnej. S. Czubak nie ogłosił jeszcze nazwiska swojego zastępcy, ma już kandydata. – Muszę najpierw w nim porozmawiać – powiedział.

Komentarze (15)

A co z Maćkiem Abramowiczem?
Przecież tak bardzo chciał zostać naczelnikiem GOPR.

Barwo Sławek! Gratuluję i się cieszę.

brawo brawo, powodzenia i gratulacje! dziękujemy wam panowie!

że młody,a to rokuje nadzieje

Sławuś gratulacje od Hucułów !!!

Jest nadzieja, że młody nie jest zepsuty postkomuszym układem i skupi sie na tym na czym powinien, a nie na kręceniu lodów.

POWODZENIA!

Pan Maciek Abramowicz ze Szklarskiej Poręby już nie te latka mamy młodych .
Już dawno powinien iść na emeryturę .Nowemu Naczelnikowi GOPR życzę dużo zdrówka moje gratulacje .Pozdrawiam

Kiedy wprowadzą obowiązkowe ubezpieczenia NW,OC na stoku dla narciarzy i turystów ,akcje ratunkowe kosztują.

Czym różni się Prezes a Naczelnik grupy? Proszę mi wyjaśnić bo zawsze wydawało mi się i mediach słychać tylko o Naczelnikach

anonim67: Dlaczego nie zapytasz o "najdłużej".. i najbardziej nie trafiony wybór w 100-letniej działalności GOPRu o... Sławomira Ejsymonta to dopiero było nieporozumienie natury...

do miłośnik GOPRu. Ejsymont podobno siedzi. Tylko nie wiem który. A może obaj. Nie ma szczęścia ta Jelenia Góra do prezesów i naczelników. Ciekawe kogo jeszcze posadzą, a przydałoby się.

Wtajemniczeni cieszą się, że na naczelnika nie został wybrany niejaki JacekK

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.