GOPR ruszył na ratunek dziesięciorgu turystom

Fot. GOPR

Kolejne nieodpowiedzialne wyjście turystów w góry i kolejna skuteczna akcja GOPR. W Szklarskiej Porębie i Karpaczu mamy wielu amatorów górskich wycieczek, którzy w czasie pandemii szukają urozmaicenia. Wielu z nich wybiera się nieodpowiednio ubranych w wyższe partie gór. Ratownicy apelują o rozsądek i mądre planowanie wyjść na trudne zaśnieżone szklaki.   

„Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwały działania ratownicze w rejonie Spalonej Strażnicy. Grupa dziesięciu osób wezwała pomocy, ponieważ w trudnych warunkach nie byli w stanie samodzielnie zejść z zaśnieżonych gór.
Z uwagi na głębokie zaspy świeżego śniegu dotarcie i ewakuacja ratowanych wymagała zaangażowania kilku zespołów ratowniczych, niestety nie obyło się bez odkopywania zakopanego w śniegu sprzętu. W obecnych warunkach każdy wyjazd wysoko góry jest dla nas dużym wyzwaniem, dotarcie do poszkodowanych jest niekiedy bardzo czasochłonne” - tak wczorajszą akcję opisali ratownicy GOPR.

GOPR przypomina, że codziennie na stronie www.gopr.org publikowane są komunikaty pogodowe i o stanie szlaków. Przed wyjściem w góry warto się z nimi zapoznać. Znajdziecie tam też informacje o zamkniętych zimą odcinkach szlaków.

„Przypominamy, aby mierzyć swoje zamiary na siły i dostosować trasę zimowych wycieczek do swoich możliwości. Poruszanie się, nawet po często uczęszczanych szlakach wymaga obecnie dobrego przygotowania kondycyjnego i sprzętowego” - przestrzegają ratownicy
 

GOPR ruszył na ratunek dziesięciorgu turystom
GOPR ruszył na ratunek dziesięciorgu turystom
GOPR ruszył na ratunek dziesięciorgu turystom

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.