Grand Prix dla Paki Buziaka

Grand Prix dla Paki Buziaka

Zespół „Paka Buziaka” działający w Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze zdobył nagrodę główną jubileuszowej XI edycji Festiwalu Pieśni Patriotycznej Żarów 2013, który odbył się 11 listopada.

Zespół odebrał list gratulacyjny z rąk przedstawicieli Sejmu i Senatu RP: senatora Wiesława Kiliana oraz posła na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej. Dziewczęta obchodziły niedawno 18-stą rocznicę istnienia zespołu a – jak twierdzi opiekun zespołu Wiesław Kowalewski – nagrodą Grand Prix potwierdziły również swoją dorosłość patriotyczną.

 

W. Kowalewski jest zadowolony zwłaszcza, że zespół w tym składzie (Dagmara Witkowska, Malwina Bogdan, Joanna Kowalewska, Emilia Kowalewska, Natalia Kowzan) za prezentacje festiwalowe w tym klimacie otrzymały już 3 nagrody grand prix!

 

Repertuar krzewiący tradycje narodowe i niepodległościowe „Paka Buziaka” miała okazję prezentować nie tylko dla publiczności festiwalowej, ale również podczas występów w Krakowie, we wrocławskiej sali koncertowej Polskiego Radia, w Operze Wrocławskiej, Teatrze Świdnickim, Operze Śląskiej a nawet w Częstochowie na Jasnej Górze w auli papieskiej oraz dla Polonii w Norymberdze i Wiedniu.

Komentarze (4)

Gratulacje !!! :)

Gratulacje Wiechu :)Chyba wpadnę na herbatę z cukrem :)

hallo !!! PAKA ,wygrałyście ...GRAND PRIX to jest to !!! ,GRATULACJE .

hallo !!! PAKA ,wygrałyście ...GRAND PRIX to jest to !!! ,GRATULACJE .

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.