Groził nożem, żądał pieniędzy

Groził nożem, żądał pieniędzy

Dwaj 18 – latkowie są podejrzani o dokonanie rozboju z użyciem noża. Zostali zatrzymani kilka dni po zdarzeniu. Grozi im do 12 lat wiezienia. 

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 17 stycznia br., kiedy to do jednego z mieszkań w Kamiennej Górze przyszedł młody mężczyzna, osoba mieszkańcom zupełnie nieznana. Niespodziewany gość trzymał w ręce nóż, groził lokatorom pozbawieniem życia i żądał wydania pieniędzy. Rodzina podjęła próbę obrony przed napastnikiem, ale sprawcy i tak udało się zabrać leżący w pokoju laptop.

Poszkodowani wezwali policję. Wykonano szereg czynności, łącznie z użyciem psa tropiącego, w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy. Udało się wytypować sprawcę rozboju i pomagającego mu kolegę. To byli dwaj 18 – latkowie, mieszkańcy Kamiennej Góry. Jeden z nich wszedł do mieszkania, natomiast drugi pozostawał na czatach. W celu uniknięcia odpowiedzialności mężczyzna, który wtargnął do mieszkania zmienił wizerunek - obciął włosy i zgolił zarost.

Policjanci i Prokurator po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, skierowali wniosek do sądu o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec jednego 18 – latka kamiennogórski sąd już wydał postanowienie o trzymiesięcznym aresztu. Co do drugiego uczestnika napadu, decyzja dopiero zapadnie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (3)

"Nieznana" piszemy razem.

Zdania uczonych są podzielone. "Nie" z przymiotnikami powinno się pisać razem, ale "word" do tego nie doszedł.

Wniosek...nie wpuszczajcie obcych do domu,nawet jak wyglądają sympatycznie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.