Groźny pożar w Kostrzycy

Fot. st. kpt. A. Ciosk

Olbrzymi pożar wybuchł wczoraj w jednym z domów w Kostrzycy. Sąsiedzi pomogli czteroosobowej rodzinie w ewakuacji. Strażacy przez 9 godzin walczyli z żywiołem.

Pożar wybuchł przed godziną 17. Płomienie pojawiły się w budynku mieszkalno-gospodarczym w Kostrzycy. Łuna była tak wielka, że widać ją było z odległości kilku kilku kilometrów.

 

Zaraz po dojeździe pierwszych zastępów zawaliła się część stropu i dachu nad częścią gospodarczą – mówi starszy kapitan Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Strażacy w pierwszej kolejności udzielili pomocy medycznej osobie, która pod wpływem emocji straciła przytomność.

 

Ogień rozwijał się bardzo szybko, gdyż na poddaszu zgromadzone były materiały łatwopalne, m.in. słoma i siano.

– Aby skutecznie gasić płomienie, strażacy musieli usunąć część pokrycia blaszanego dachu – mówi rzecznik. – W takich warunkach nie jest to łatwe zadanie i wymaga bardzo ciężkiej fizycznej pracy. Utrudnieniem w czasie działań było również niskie ciśnienie w przeciwpożarowej sieci wodociągowej. Dowodzący akcją zdecydował o zorganizowaniu zaopatrzenia w wodę z pobliskiego strumienia a także na dowożeniu wody samochodami gaśniczymi.

 

Część strażaków zajęła się ratowaniem mienia – wyprowadzeniem w bezpieczne miejsce maszyn i sprzętu rolniczego oraz wyposażenia części mieszkalnej.

Działania trwały prawie 9 godzin – ostatni strażacy wrócili do strażnicy około godziny drugiej w nocy. Spaliła się drewniana konstrukcja dachu oraz zgromadzone na poddaszu materiały. Na szczęście, ratującym udało się obronić przed ogniem część mieszkalną budynku. Ta część jednak ucierpiała w wyniku zalania wodą.

 

W akcji uczestniczyła również policja, pogotowie energetyczne oraz pogotowie ratunkowe. Na miejscu działań obecny był również przedstawiciel zarządzania kryzysowego Gminy Mysłakowice. W akcji udział wzięło 31 strażaków.

Nie wiadomo, co było przyczyną powstania ognia.

 

Dla strażaków była to wyjątkowo gorąca noc. Do mniejszych pożarów doszło w Mysłakowicach, Jeleniej Górze i Piechowicach.

IMG_1703-001.JPG
IMG_1704-001.JPG
IMG_1705-001.JPG
IMG_1706-001.JPG
IMG_1708-001.JPG
IMG_1710-001.JPG

Komentarze (10)

Brawa dla Strażaków!

http - gry automaty

Hello!

Handicap bathroom remodel Aptune Manhattan : Mid century bathroom remodel

Hello everybody under the sun ...
Recently I set up marvellous sites
Video captivating
lesbian

Odzyskiwanie danych Warszawa oferuje usługi przywracania dostępu do skasowanych danych po wszystkich typach uszkodzeń nośników, jak: zniszczenia logiczne typu chkdsk), uszkodzenia elektroniczne takie jak: zwarcie układów na płytce elektroniki zewnętrznej HDD oraz uszkodzeń mechanicznych jak np. zatarcie silnika. Wejdź tutaj aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi odzyskiwania danych

Odzyskiwanie danych Warszawa świadczy usługi przywracania dostępu do sformatowanych danych po jakichkolwiek rodzajach uszkodzeń nośników, jak: zniszczenia logiczne typu chkdsk), zniszczenia elektroniczne takie jak: zwarcie układów na płytce elektroniki zewnętrznej HDD oraz uszkodzeń mechanicznych jak np. uszkodzenie komutatora. Wejdź tutaj aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi odzyskiwania danych z macierzy raid

Welcome to the world of adult Dating loveawake.ru

git upset drug counseling
buy vardenafil from india http vardenafil

Монтаж напольных покрытий
More info!..

drug rehab treatment center hair loss children
ivermectin for cov 19 http ivermectin for cov 19

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.