Groźny pożar w zakładzie produkcyjnym

Groźny pożar w zakładzie produkcyjnym

Blisko pięć godzin trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w zbiorniku z żywicą w jednym z zakładów, znajdujących się na terenie dzielnicy przemysłowej w Jeleniej Górze.

Do zdarzenia doszło w środę (19 kwietnia) przed południem. Ogień pojawił się w potężnym zbiorniku (pojemność 30 tysięcy litrów) z żywicą poliestrową. Na szczęście, było w nim stosunkowo niewiele łatwopalnej cieczy – około 200 litrów.

– Po przyjeździe strażacy stwierdzili zadymienie w pomieszczeniu, w którym znajdował się zbiornik – informuje starszy kapitan Andrzej Ciosk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – W środku nie było nikogo, pracownicy wyszli przed naszym przybyciem.
W akcji brało udział 21 strażaków i 7 samochodów pożarniczych. Ściągnięto strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego PSP w Wałbrzychu.
Jak mówi A. Ciosk, takiego pożaru nie gasi się wodą. – Działania polegały na wypełnieniu zbiornika dwutlenkiem węgla w celu całkowitej likwidacji zagrożenia – tłumaczy.
Akcja zakończyła się około godziny 17. Nikomu nic się nie stało.

DSC00378.JPG

Komentarze (1)

Dobrze, że firma zachowała się należycie i nic nikomu się nie stało. Jednak procedury PPOŻ itp są bardzo ważne.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.