Hala i stadionowy hotel do remontu!

Prace w budynku hotelu idą pełną parą.

Rozpoczął się zapowiadany od dawna remont hotelu przy stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze, lada dzień mają zacząć się prace przy modernizacji hali sportowej. To będzie oznaczało utrudnienia dla korzystających.

– Rozpoczęliśmy prace budowlane związane z remontem obiektów przy ul. Złotniczej 12. Na pierwszy ogień ruszają prace w budynku hotelowym – powiedział Miłosz Sajnog, prezes Term Cieplickich.
Trwa tam wymiana instalacji elektrycznej, lada dzień ma rozpocząć się termomodernizacja, polegająca na wymianie okien i dociepleniu ścian zewnętrznych.
Ruszają też prace w budynku hali sportowej. – Firma, która wygrała postępowanie na wymianę oświetlenia, już rozpoczyna pracę ale liczymy, że lada dzień do budynku wejdzie też firma budowlana, która dokona głębokiej modernizacji całego obiektu – powiedział Miłosz Sajnog. Co zostanie zrobione? – Będą wymienione okna, drzwi, oświetlenie hali sportowej, zostanie wykonane docieplenie dachu, wymienione oświetlenie na energooszczędne LED-owe, które pozwoli kibicom na oglądanie np. meczów KPR-u w większym komforcie.
Na dachu hali docelowo będą zamontowane panele fotowoltaiczne. – Liczymy, że uda nam się uzyskać duże oszczędności jeżeli chodzi o pobór energii elektrycznej – powiedział wiceprezes Term.
Zła wiadomość jest taka, że od dzisiaj (środa, 7 marca) hala zostanie wyłączona z użytkowania. To dlatego, że będą prowadzone prace przy wymianie instalacji elektrycznej w szatniach. Termy Cieplickie zapewniają, że uprzedziły użytkowników tego obiektu o tych kłopotach. Budynek hali na dłużej będzie wyłączony w późniejszym terminie, kiedy to prace budowlane ruszą na całego. – O tym terminie poinformujemy – zapewnia Miłosz Sajnog.
Oba te zadania (remonty hotelu i hali sportowej) będą kosztowały łącznie 2,2 miliona złotych. Nie obyło się bez kłopotów. Termy Cieplickie od września próbowały wyłonić wykonawcę. Najpierw musiały unieważnić jeden z przetargów, w kolejnym przetargu wygrała firma, która podpisała umowę, ale nie pojawiła się na placu budowy. – Musieliśmy wypowiedzieć tę umowę, a to nie jest takie proste, gdyż są to inwestycje dofinansowane ze środków zewnętrznych i tych formalności było sporo – powiedział M. Sajnog. Wygląda na to, że już wszystkie przeszkody formalne udało się pokonać.
Remont hotelu ma potrwać do końca czerwca, a hali sportowej – do końca września.

Komentarze (22)

Jak mawiał znany artysta rzeźbiarz:
- W gów.ie też można rzeźbić, tylko to bardzo niewdzięczny materiał...

Komuś umknął fakt że o zamknięciu obiektu w dniu dzisiejszym zainteresowane instytucje, kluby, sekcje sportowe dowiedziały się wczoraj! I to jest skandal!

Kaflik w dziubdziuś byłeś i gówno widziałeś, nie wypowiadaj się bo jesteś słaby

Nic w temacie odgrzybiania ,pleśń, wszędzie śmierdzi stęchlizną.

Prosze bardzo na hotel pieniadze byly a na teatr nie ma.

Czy ktoś obliczył ile przez ostatnie 8 lat zainwestowano w ten sportowy obiekt?

Czterdziestoletniej hala nawet po remoncie nie będzie odpowiadała współczesnym standard.Tym bardziej że remont polega głównie na dociepleniu.
W dłuższej perspektywie tańsze było by wybudowanie nowego obiektu a nie inwestowanie w stary obiekt.Tym bardziej że doświadczenie uczy iż w Jeleniej górze remonty publicznych obiektów przebiegają dość zawile

,, w Ratuszu wymiencie okna,bo wam tam szyby powypadaja i bedzie nieszczescie

Po co inwestować w trupa? Wyburzyć to i postawić nowe za kilka lat. Takie leczenie syfa plastrem .

,, a gdzie bedzie urzedowac Prezydent ? Konsewator Zabytkow moze sie zgodzi,na te wasze babskie podszepty

Wiesz emerycie Katoliku+ , możesz pod stadionem się rozłożyć z namiotem i pilnować żeby czasem nie wyburzyli tej pięknej budowli.

,, Liliano,dzisiaj jest Swieto Kobiet.Radosci i najlepszych dni - tych szczesliwych

Raz jedyny nocowalam w owym "hotelu" i to byl ostatni raz,Brud,cuchnelo stechlizna,zimno,obsluga niezbyt uprzejma,i nie zapomne kawalka mydla w lazience na obrzydliwej mydelniczce...

Mamo dlaczego nie w Gołębiewskim ? Zrzucimy się następnym razem na booking dla ciebie.

Kto bedzie sprzatal po Pan Elektryku ?.,przed przystapieniem do pracy,nalezy sciagnac zyrandol

Szkoda, że ten portal przekazuje tylko propagandowe kłamstwa z ratusza. Ani słowa o tym, że kluby sportowe zostały poinformowane zaledwie dzień wcześniej, że nie będą mogły trenować, ani rozegrać ostatnich ligowych meczów. Wystarczy wejść do konkurencji, żeby na ten temat poczytać i zobaczyć jak niekompetentne mamy władze.

To idź lixolixo pierdzieć na ten inny portal. Jak tylko tu wchodzisz, to zaczyna walić moherem i trupem.

do dzieci-Golebiewski jeszcze nie istnial wtedy,ale za propozycje dziekuje :D

Nie liczcie na nowe hale, orliki, stadiony, baseny. Dojna zmiana musi się wyżywić.

Jeszcze więcej milionów trzeba wwalić w ten super stadion. Wybory się zbliżają to władze miasta się uaktywniają. Teraz będą się chwalić nawet nowymi przykrywami do studzienek kanalizacyjnych.

Remontować póki jest co. Fajna hala, lepszej nie potrzeba. Zawsze można przeżreć pieniądze albo przyznać sobie nagrody.

Nagrody i tak będą. To jest priorytet

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.