Hala sportowa dla „ósemki”

Fot. SP nr 8

W drugim podejściu rozstrzygnięto przetarg na budowę hali sportowej dla jeleniogórskiej SP nr 8. Obiekt, za prawie 9,5 mln zł, wybuduje do połowy listopada przyszłego roku firma z Siekierczyna.

Zadanie zostało zaplanowano w tegorocznym budżecie, a w lutym ogłoszono pierwszy przetarg. Zgłoszenie złożyło wtedy pięć firm, ale wszystkie oferty były wyższe niż zakładane koszty. W powtórzonym przetargu chęć budowy hali zgłosiło siedmiu wykonawców. Najniższą ofertę - 9,37 mln zł – złożył Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna.
- To było dla mnie nie do przyjęcia, że jedna z większych szkół w mieście, do tego z oddziałami integracyjnymi, nie ma hali sportowej, że lekcje odbywają się tam na korytarzu. Dlatego jedną z pierwszych moich decyzji, jako prezydenta, było doprowadzenie do budowy takiego obiektu. Radni zaakceptowali realizację tego przedsięwzięcia, za co im dziękuję – mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Właśnie udało się rozstrzygnąć przetarg i niebawem firma z Siekierczyna rozpocznie tam prace. To firma sprawdzona - aktualnie w bardzo dobrym tempie buduje w mieście przedszkole przy ul. Kruszwickiej – można więc zakładać, że także budowa hali sportowej realizowana będzie bez żadnych przeszkód.
W hali sportowej znajdą się boiska do najpopularniejszych, halowych gier drużynowych, widownia z trybunami stałymi, zaplecze socjalne, pięć sal dydaktycznych i zaplecze.

 

Komentarze (2)

Dobrze, że są jeszcze politycy pamiętający Polskę w budowie a nie wspierający Polski w ruinie.

A kiedy hala, która była punktem numer 1 w kampanii wyborczej wszystkich kandydatów na prezydenta?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.