Halowi mistrzowie Dolnego Śląska

Michał Zazula wygrał bieg na 60 metrów przez płotki

Lekkoatleci z klubów w Bolesławcu, Zgorzelcu i Szklarskiej Porębie wywalczyli złote medale w halowym czempionacie dolnośląskich młodzików. Gwiazdami zawodów rozegranych w Wałbrzychu zostali Michał Zazula (MKS Bolesłavia), który wygrał bieg na 60 metrów przez płotki w czasie 9,47 sekundy i skok w dal wynikiem 5,73 m oraz zwycięzca biegów na 60 m (7,55 sek.) i na 300 m (43,10 sek.) - Wiktor Gruzd (MKS Osa). W obu konkurencjach Michał pobił rekordy życiowe.

Młoda bolesławianka Malwina Towenek była najszybszą w biegu na 60 m ppł. (10,32 sek.). W skoku wzwyż wynikiem 145 cm wywalczyła srebrny medal. Jej klubowa koleżanka Wiktoria Tomczyk „zaliczyła” 10, 47 m w pchnięciu kulą i pewnie zwyciężyła. To jej rekord życiowy. W tej samej konkurencji brązowy krążek wynikiem 11,49 m zdobył Grzegorz Czepiel.

W konkurencji skoku wzwyż Arkadiusz Horodecki (MKS Osa) pokonał wysokość 165 cm. Mistrzynią Dolnego Śląska w biegu na 600 m wynikiem 1:49,10 min. została Sandra Kraszewska (SMS Szklarska Poręba).

Trenerami młodych mistrzów z MKS Bolesłavii, którzy z HMDŚ wrócili z sześcioma medalami trzech kolorów są Rafał Gruman, Małgorzata Markowska i Tomasz Markowski. Za dwa tygodnie bolesławieccy lekkoatleci wystartują w Toruniu w halowych mistrzostwach Polski juniorów.