Hotele sieci „Mercure” zmienią właściciela

Hotele sieci „Mercure” zmienią właściciela

Dwa znane hotele sieci Mercury w naszym regionie zostały sprzedane. Spółka Orbis, która jest właścicielem, podpisała już umowę przedwstępną z nowym nabywcą.

 

Chodzi o hotele Mercure Jelenia Góra przy ul. Sudeckiej oraz Mercure Karpacz Resort przy ul. Obrońców Pokoju w Karpaczu.

Spółka na razie nie zdradza, kto jest nabywcą, zarząd poinformował jedynie, że w dniu 9 lutego podpisano umowę przedwstępną. Ostateczna umowa ma być zrealizowana do 31 marca tego roku, pod warunkiem uzyskania zgody Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy „Orbis” S.A. na sprzedaż hoteli.
Cenę netto ustalono na 26,5 miliona złotych. Określono też zasady, jakie ma spełnić nabywca. 10 procent wspomnianej kwoty nabywca wpłacił na rachunek sprzedającego jeszcze przed zawarciem umowy przedwstępnej. Pozostałe 90 procent kwoty zostanie zapłacone w ciągu 5 dni od podpisania ostatecznej umowy.
Obie strony łączą też długoterminowe umowy franczyzy, na podstawie których po zrealizowaniu sprzedaży, hotele będą kontynuowały działalności pod marką „Mercure”.
– Transakcja ta jest zgodna ze strategią emitenta, która ma na celu m.in. koncentrację inwestycji własnych na kluczowych rynkach regionu, optymalizację zwrotu z zainwestowanego kapitału oraz powiększania sieci hoteli – czytamy w raporcie zarządu spółki Orbis. 

Komentarze (9)

Lepsza informacja na temat tego obiektu byłaby taka że wyburzą ten paskudny budynek

Jeśli chodzi o paskudność to chyba mylisz ten budynek z własnym obliczem.

Budynek jest ohydny i to bez żadnej dyskusji. A jak ktoś tego nie widzi to znaczy że jakiś interes w tym ma. Wyburzyc i zbudować nowy - standard na dzisiejsze czasy

Tak się składa, że ten budynek nie szpeci, ale pomijając Twoje fanaberie, zatrudnieni są tam ludzie, którzy wylądowaliby na bruk, ale to Ciebie przecież nie interesuje. Dlaczego nie jesteś za wyburzeniem dawnego zakładu Celwiskozy, który popadł w ruinę i wstrętnych szpecących nasz krajobraz kominów?

Ale tajemnica że De Silva kupuje ....

hey juz tylko jeden komin sie ostał ;)

obiekty przez lata nie modernizowane odstają od współczesnych standardów z zabranymi gwiazdkami... no to jedynie schronisko Alberta może tanio nabyć albo PTTK

Musi koniecznie zbadać CBA . Pewnie będą wciskać kit ,że wygrali z Panem P. w ruletkę lub w warcaby.
My jeleniogórzanie pragniemy aby przywrócić temu placowi poprzedni wygląd ....( Plac defilad )

Piękny plac defilad ma wielką tradycję z tamtąd startowały wielki pochody z flagami "narodowymi" musi być potrzeba miejscówek do miesięcznic ! Tradycyja do czegoś zobowiązuje ! Gdzieś elektorat jedyny słuszny musi mieć punkt zbiórek do propagandy, miłości, uwielbienia i poszanowania innego zdrajcy "narodu" i złodzieja ! W tej najczarniejszej postaci, a Judasz przy nich to pikuś !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.