Huraganowy wiatr nad Lubaniem

Huraganowy wiatr nad Lubaniem

Około godz. 19.00 przez Lubań przeszedł huragan. Bilans to uszkodzone  budynki,  powalone drzewa, zerwana trakcja kolejowa. Ekstremalny wiatr uszkodził m.in. dach w budynku, gdzie zorganizowano lokal wyborczy. Z pierwszych informacji wynika, że na szczęście, poza stratami materialnymi, nikomu nic się nie stało.

Wygląda na to, że to Lubań najbardziej ucierpiał w naszym regionie wskutek ekstremalnych zjawisk pogodowych, które zapowiadali synoptycy. Bardzo silny wiatr wyrządził w mieście wiele szkód. Z naszych informacji wynika, że piorun uderzył w budynek przy Armii Krajowej, wiatr wyłamał kilka drzew z korzeniami, kilkadziesiąt innych zostało uszkodzonych w mniejszym stopniu. Jedno z drzew spadło na tory, zrywając trakcję elektryczną. Oznacza to problem z kursami pociągów w kierunku Wrocławia. Pracownicy PLK usuwają szkody. Tym, którzy wybierają się jutro w podróż, pozostaje dowiadywać się rano o sytuacji. Huraganowy wiatr uszkodził ponadto dach w szkole podstawowej przy ul. Kopernika. Właśnie w tym budynku, w sali gimnastycznej, w jutrzejszych wyborach wyznaczono lokal wyborczy. Jak się dowiedzieliśmy, obwodowa komisja wyborcza będzie czekać na mieszkańców w budynku obok na terenie tej samej szkoły. Głosujący nie powinni odczuć większych komplikacji.

 

Jak informuje asp. sztab. Grzegorz Szewczyk, zastępca oficera prasowego KPP w Lubaniu, z dotychczas zebranych informacji wynika, że ekstremalne zjawiska pogodowe nad Lubaniem skończyły się jedynie stratami materialnymi. Nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu.

 


 

lub4.jpg
lub.jpg
lub2.jpg
lub3.jpg
lubx.jpg

Komentarze (1)

To PIS nawiał. Kwìiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiooo

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.