Hutnik – Piast 4:0 na koniec sezonu

W minionym tygodniu piłkarze rozegrali dwie ostatnie w tym sezonie serie spotkań. Szczególne powody do sportowej satysfakcji kibice mieli po niedzielnych siedmiu meczach z wielkimi emocjami, na których obejrzeli aż 41 bramek. Zanotowano kilka niespodziewanych wyników. Komplety punktów zdobyli futboliści outsidera ze Świerzawy i beniaminka z Pieńska. Radosny i atrakcyjny futbol z dziewięcioma golami zaprezentowały zespoły z Leśnej i Dziwiszowa.

Do niedzielnej potyczki na własnym boisku z Czarnymi Lwówek Śl. wielu zawodników zgorzeleckiej Nysy przystąpiło po pieńskim weselu klubowego kolegi Pawła Kościuka z piękną Ewą. Przed pierwszym gwizdkiem lwówecki zespół ustawił się w szpaler oddając honory beniaminkowi IV ligi. Gospodarze pokazali moc do przerwy prowadząc 3:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Jakub Czajkowski, Marek Borowy i Daniel Piechno. Po zmianie stron przyjezdni potrafili wyrównać na 3:3. Najpierw, w 72 minucie Jakub Karasiński zamknął wślizgiem dobre dośrodkowanie z boku pola karnego. Potem po uderzeniu z dystansu Bartosza Sikory piłka odbiła się od nierównej murawy i zmyliła bramkarza Tomasza Matoszko. Dwie minuty przed końcem meczu do siatki trafił Maciej Troszczyńki.

Sensacyjnym 4:0 (2:0) zakończył się pojedynek Hutnika z trzecim w tabeli Piastem Wykroty. Warunki gry dyktowali młodzi piłkarze z Pieńska. Dwie bramki zdobył 16-letni junior Szymon Czarnecki, pozostałe Paweł Wojdak i Rafał Jagiełło. Równie niespodziewana była porażka Orła w Lubawce ze świerzawską Pogonią 3:4 (3:3). Wojskowi ze Świętoszowa tylko zremisowali 2:2 (1:2) z Łużycami Lubań po golach Marcina Łojko i Mariusza Demczara. Wicelider z Mirska poradził sobie z niżej notowanym Leśnikiem Osiecznica wygrywając na wyjeździe 4:2 (2:1). Futbolówkę w siatce gospodarzy umieścili Jakub Niemienionek, Mariusz Chlabicz, Jarosław Wichowski i Bartosz Morzecki.

W dwóch ostatnich meczach zawodnicy Piasta Dziwiszów strzelili łącznie osiem goli (po cztery), a mimo to doznali dwóch porażek w identycznym stosunku 4:5. Najpierw u siebie ulegli drużynie z Lubawki, w niedzielę „włókniarzom” w Leśnej. Celnie strzelali Tomasz Jurczyk i Kamil Masel po 2, dla ekipy trenera Bebi Dżamalisa Kamil Mikuła, Krzysztof Pieśkiewicz, Dawid Rybus i Daniel Farganus w doliczonym czasie gry z „jedenastki” po faulu bramkarza Dariusza Mikulskiego. Po raz kolejny z ligowego zwycięstwa cieszyli się futboliści z Jeżowa Sudeckiego. Wygraną 3:2 (2:1) w Ruszowie z Victorią zapewnił pozyskany z Woskaru Szklarska Poręba ofensywny pomocnik, mieszkaniec Piechowic Damian Górgul. To jego trzeci sezon w Lotniku.

Komplet wyników 30. kolejki z 22 czerwca: Hutnik – Piast Wykroty 4:0; Leśnik – Włókniarz Mirsk 2:4; Victoria – Lotnik 2:3; Twardy – Łużyce 2:2; Orzeł – Pogoń 3:4; Włókniarz Leśna – Piast Dziwiszów 5:4; Nysa – Czarni 3:3; Olimpia – Mitex Podgórzyn 3:0 (walkower).