IKS Jelenia Góra – Sobieski Oława 0:3

Zawodniczki z Integracyjnego Klubu Sportowego Jelenia Góra, które czwarty sezon grają w ZINA III lidze (najniższa na Dolnym Śląsku klasa rozgrywkowa kobiet), jeszcze nigdy nie cieszyły się ze zwycięstwa pod siatką.

W miniony weekend w hali ZST „Mechanik” drużyna IKS-u zagrała z liderkami III ligi z MGLKS-u Sobieski. Rywalki z Oławy nie ukrywają drugoligowych aspiracji. Jako jedyne w grupie w trzech meczach wywalczyły komplet dziewięciu punktów, w setach 9:0. Nie dziwiło zatem, że w czwartej ligowej kolejce były zdecydowanymi faworytkami. Przyjezdny team trenera Jarosława Gębarzewskiego rozbił IKS w pierwszym (25:7) i w trzecim secie (25:10). Siatkarki z jeleniogórskiego klubu w drugim secie (25:20) pokazały, że potrafią walczyć. Do ugrania seta z liderkami zabrakło niewiele.

W konfrontacji z Sobieskim Oława w IKS-ie Jelenia Góra, który prowadzi trener Jerzy Sarna wystąpiły: kapitan Karolina Majewska – Sarna, libero Marcelina Machacz i Agata Przygodzka, Marta Jurewicz, Agnieszka Matubowska, Oliwia Czoprowska, Eliza Frydlewicz, Kaja Sobczyk, Paulina Makowiec, Łucja Domańska, Kamila Chilewska, Dominika Jaworowska, Julia Chilewska i Malwina Gorgol.