Ile pracownicy dostają od firm na święta?

Ile pracownicy dostają od firm na święta?

Jak co roku ważnym elementem wsparcia rodzinnych budżetów przed świętami są rozmaite dodatki, najczęściej z zakładowego funduszu socjalnego, wypłacane pracownikom przez firmy. To ważne, bo święta w tym roku będą nas kosztować o około 5 proc. więcej niż poprzednie (według firmy doradczej Deloitte). Oznacza to, że statystyczna polska rodzina wyda w tym roku 1221 zł. Dowcipni radzą cieszyć się obecną taniochą, bo przyszłoroczne święta z pewnością okażą się jeszcze kosztowniejsze.

 

 

W jeleniogórskich firmach pracownicy dostają na święta średnio od 200 do 500 zł. Sieci handlowe tradycyjnie oferują bony do wykorzystania we własnych placówkach – niektórzy dostają nawet do 700 zł.

W spółkach miejskich pracownicy mogą także liczyć na pomoc z funduszu socjalnego. W „Wodniku” pracownicy otrzymają po 400 zł, a emeryci po 250 zł (kwoty netto). Paczki otrzymały też dzieci (wartość 90 zł), a dodatkowo firma udzieliła pomocy świątecznej czworgu dzieciom, których rodzice zginęli w tragicznych okolicznościach (po 200 zł).

W MPGK rozróżniono trzy grupy pracowników ze względu na ich zarobki i według tego kryterium przydzielono stosowną przedświąteczną pomoc. Najsłabiej zarabiający otrzymali 350 zł oraz 120 zł na każde dziecko, osoby średnich dochodach odpowiednio – 300 zł i 100 zł, a najlepiej wynagradzani – 250 zł i 80 zł (kwoty brutto).

W jeleniogórskim MZK utworzono aż jedenaście grup pracowników ze względu na dochody i, co za tym idzie, różniących się wysokością udzielanej pomocy przedświątecznej. Zatrudnieni otrzymają bony. Osoby o najwyższych dochodach dostaną bon o wartości 300 zł, kolejne grupy odpowiednio więcej. Dzieci dostały paczki ze słodyczami o wartości 50 zł, a dodatkowo na każde dziecko pracownik dostanie, znowu w zależności od dochodu – bony od 50 do 90 zł. Od przedświątecznej pomocy w MZK pracownicy będą musieli zapłacić podatek. Przedświąteczną pomocą nie jest objęty zarząd firmy. 

Komentarze (14)

We wszystkich normalnych firmach jest socjal. Widać spółki komunalne są normalne w odróżnieniu od innych które tylko wykorzystują pracowników i robotników.

a w moim ukochanym doktorku schnaiderku dostajemy od 480 do 750 zl,plus stazowe od 360 do 740 tak wiec zazdroscie...

A ile dostaną pracownicy śmieciówkowi? I pracownicy galerii handlowych ?

A ile dostaną pracownicy śmieciówkowi? I pracownicy galerii handlowych ?

A ja pracuję w Karpaczu w hotelu i nie mam nic ,Masakra taka szefowa sknera

Karpacz pod względem zarobków to jakaś masakra.

Według wpisów innych komentujących, w firmie Draexlmaier na święta dostaniesz, ale jak przyjdziesz w kolejną sobotę do pracy inaczej, czeka cię głodowa wypłata na rękę 1280 zł. Jak widać nie wszędzie jest tak różowo.

Co to znaczy "Karpacz pod względem zarobków to jakaś masakra".Czy kogoś tam biją?.Nie rozumiem użycia słowa "masakra"

F-ma ECO w tym roku na święta, dla emerytów (dawnej PEC) już nie rozdaje zwyczajowych talonów zakupowych w kwocie 100 zł (słownie: sto złotych!)na osobę, widocznie wszystkie dostępne pieniądze wydała na modernizację instalacji ekologicznych! Brawo, tak trzymać!!! Co tam emeryci...

emeryci swoje już wypracowali, teraz po pieniądze niech ciskają się do ZUSu. Wara od firm i pieniędzy pracowników, którzy harują na Wasze emerytury.

W PKS bony w wysokości 0 zł

W finansach zero, nul, nic, absolutne nic - moja szefowa to sknera okropna. Sobie kupiła chatę za pół miliona a pracownikom żałuje nawet świątecznej premii, nie wspomnę o jakiejkolwiek premii jak tutaj pracuję. Może kiedyś się losy odwrócą to jej koryto będzie marnie wyglądało

A w Jelfie na święta rozdają....wypowiedzenia

I w tej sytuacji nikt już się nie pyta o dodatek na święta.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.