Ilu cudzoziemców pracuje nielegalnie?

Ilu cudzoziemców pracuje nielegalnie?

Placówka Straży Granicznej w Jeleniej Górze przeprowadziła kontrolę legalności zatrudniania cudzoziemców w jednej z dolnośląskich agencji pracy tymczasowej. Wyniki są szokujące.

– Kontrolowana agencja świadczyła usługi w zakresie pracy tymczasowej, a więc zatrudniała i kierowała cudzoziemców do wykonywania pracy tymczasowej – wyjaśnia kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. – Czynności trwały ponad 3 miesiące.

Funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili dokumentację związaną z powierzeniem pracy 237 cudzoziemcom. Okazało się, że aż 233 cudzoziemców (226 obywateli Ukrainy, 6 obywateli Gruzji oraz 1 obywatel Rosji) pracowało bez zezwoleń na pracę i wymaganych umów cywilnoprawnych.
Jest to naruszeniem Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. – Wobec cudzoziemców zostaną wszczęte czynności wyjaśniające. Natomiast wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie – dodał rzecznik SG. Grozi mu kara grzywny do 30 tysięcy złotych.

Komentarze (11)

No kara w h.. wysoka dla pracodawcy! Znaczy Państwo prawa. a bidaki dostaną kopniaczka i pojadą damoj.

Chory kraj chorych ludzi.

"Jaki pan....." Widać, że kieruje się zasadą : " Nie matura, lecz chęć szczera ..." i rozdaje stołki partyjnym matołkom, więc skutki są takie, jakie są .

Artykuł pokazuje jakich mamy prywaciarzy. Chciwość , chciwość, chciwość. Kary powinny sięgać 100 tysięcy. To okradanie budżetu , czyli majątku całego narodu i oszukiwanie pracowników ( polskich , bo przegrywają nierówną walkę i ukraińskich bo nie mają żadnego ubezpieczenia ). Donoście na takie firmy bo niszczą rynek pracy ( przez takie praktyki nasze pensje będą stały w miejscu).

Ściągają zwłaszcza Ukraińców na potęgę, podobno już około 2,5 miliona jest ich w Polsce, a Polacy zwłaszcza młodzi dalej muszą emigrować.Przez to m.in wzrost płac wyhamował do minimum i już nie nadąża za wzrostem cen i inflacji.A niektórzy cwani prywaciarze już zaczynają mówić teksty w rodzaju; podwyżki i tak nie będzie, a jak nie pasuje to się zwolnij, zatrudnię Ukraińca na twoje miejsce.Jeden z moich znajomych, który faktycznie zwolnił się i już wyjechał za granicę doświadczył tego.

"Prywaciarze" skończyli się wraz z końcem PRL. Teraz mamy przedsiębiorców - każdy z was może nim zostać w dowolnym momencie. Obudziliście się po 30 letniej śpiączce, że dalej myślicie, że "prywaciarz" to samo zło?

Oczywiście, że nie wszyscy "prywaciarze" to samo zło, większość jest tych dobrych, ale niestety tych złych ciągle nie brakuje.Mama wrażenie, że ci źli dalej się nie obudzili i wydaje im się ze mamy lata 90 ubiegłego wieku, a nie 2018 rok?

Ganiają cudzoziemców, a na własnym podwórku burdel jak się patrzy! Niechaj US zabierze się za szarą strefę, zwłaszcza z branży ślubnej!!! FB w 10min. da Wam jak na tacy wszystkich lewych "przedsiębiorców".

Prywatni pracodawcy są "rąbani" bezlitośnie podatkami przez państwo dla "dobrej zmiany", no to co się dziwić, że wspomniani prowadzą podobną politykę względem tych słabszych pracobiorców. Każde przedsiębiorstwo musi się kierować prawami ekonomiki i opłacalnością, judymowie są tylko w powieściach, a nie w rzeczywistości...

Nie biadol już tak bardzo. Rzadko się zdarza, żeby przedsiębiorca był uczciwy w stosunku do pracownika i do fiskusa. Rżniecie jak możecie, na wszelkie sposoby.

Narzekasz na państwo że takie okropne i biednych przedsiębiorców podatkami i składkami męczy. A następnie piszesz, że muszą sobie to jakoś wynagrodzić. Więc oszukują pracowników, zatrudniając ich na czarno, bez ubezpieczenia. A gdyby takiemu pracownikowi coś się stało w trakcie pracy? To podrzucą go na najbliższy przystanek? Fakt jest taki, że gdyby nie państwo i nadzór to pracownicy byliby niewolnikami w pełnym tego słowa znaczeniu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.