Inwestycja koło Bolkowa znowu da nam popalić

Inwestycja koło Bolkowa znowu da nam popalić

Dojechać do Kotliny Jeleniogórskiej od strony Wrocławia (i odwrotnie)w ciągu nadchodzących miesięcy będzie bardzo trudno. Przed nami kolejne utrudnienia związane z budową obwodnicy Bolkowa. Prezydent Łużniak wytyka planującym tę inwestycję nieudolność i złą organizację. Do ratusza właśnie dotarło pismo z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu w sprawie drugiego etapu zmiany organizacji ruchu związanego z budową obwodnicy Bolkowa.

GDDKiA planuje „wdrożenie II etapu organizacji ruchu”, co sprowadzi się do tego, że zamknięty zostanie 600-metrowy odcinek DK nr 3 pomiędzy Starymi Rochowicami a Jeżowem. Z tym związana jest zmiana organizacji ruchu. Od 17 lipca wyznaczono objazd (w obydwu kierunkach) przez Wierzchosławice, Pustelnik, i Domanów aż do Marciszowa i dalej drogą wojewódzką przez Ciechanowice, Świdnik aż do Kaczorowa (na DK 3).
Jak długo potrwa drogowa mordęga? Wykonawca zaplanował uzyskanie przejezdności przebudowywanego odcinka DK nr 3 „przed okresem zimowym”.
Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, uważa, że przebudowa DK 3 koło Bolkowa jest prowadzona nieudolnie, bez wyobraźni i z lekceważeniem użytkowników dróg i mieszkańców. Prace należało prowadzić z dwóch stron, to skróciłoby znacznie czas inwestycji. Wyznaczony objazd jest bardzo długi, a tamtejsze drogi nie są przystosowane do ruchu towarowego, zwłaszcza w trudnych jesienno-zimowych warunkach – wskazuje. 

Komentarze (40)

JAKIM PRAWEM JA SIE PYTAM!!

POŁĄCZYĆ BOLKÓW Z JELNIĄ I BEDZIE SPOKÓJ

Jak następnym razem będziesz miał pisać dwa komentarze pod różnymi nickami, zmień styl i odczekaj kilka minut, żeby nie było widać jak na dłoni, że to ta sama osoba. Popatrz jak to robi osoba wiecznie hejtująca bez wyraźnego sensu Machałek.

przylaczyc kotline do luzyc! dosc tej polskiej patologi!

Żadne wywyższanie, wypinanie się prezydenta miasta Jeleniej Góry nic tutaj nie da. No chyba że jest to celowe jego działanie typu, a co to nie ja, niech sobie robi co chce. Ale tak się składa ze ta obwodnica dla Bolkowa też jest potrzebna. Tak się składa co by się stało gdyby zamknąć kawałek nitki drogi krajowej nr 3. Tak robi Bolków i mamy ku temu efekty. A problem polega na tym że miasto Jelenia Góra kompletnie niema żadnej alternatywy objazdowej w stronę Wrocławia, oczywiście są ale przez wiochy. By zrozumieć setno mojej wypowiedzi to powiem odrazu tak, Jelenia Góra do autostrady A4 w stronę Wrocławia powinna mieć obowiązkowo drogę ekspresową. Topografie terenu przeglądałem, dwa tunele 3 kilometrowe i do obrzeży Wrocławia będziemy wstanie według przepisów dojechać w 45 minut. Problem polega na tym że do władzy pchają się nieodpowiedni ludzie, przeważnie dla pieniędzy i mamy to co mamy.

Tak się składa, że włodarze Bolkowa traktują drogę, jak swój prywatny folwark. Ta obwodnica jest niezbędna, ale jej budowa nie ma prawa odbywać się kosztem mieszkańców i turystów.

Obwodnica Maciejowej też była budowana, ale ruch był wahadłowy i nikt drogi nie zablokował na amen. Burmistrz Bolkowa dokonał samowolki i za to powinien ponieść konsekwencje. Prezydent Łużniak ma w tym przypadku rację.

A co ma Burmistrz Bolkowa do inwestycji GDDKiA?

Wyobraź sobie, że mieszkasz w małej miejscowości o niskim natężeniu ruchu, ot wsi spokojna, wsi wesoła z nową wyasfaltowaną drogą.

W pobliskim mieście burmistrz ma dość tirów, autokarów, busów i samochodów, które prują przez miasto, bo tylko przez nie wiedzie droga bez objazdu do drogi ekspresowej i autostrady.

Postanawia więc wybudować obwodnicę i zamknąć drogę kierowcom, wyznaczając objazd przez wieś, w której mieszkasz.

Natężenie ruchu mocno wzrasta. Elegancka, wyasfaltowana droga przypomina ser z dziurami. Komu więc przypisałbyś winę? Kogo obarczył kosztami?

Masz rację, że do autostrady na Wrocław przydałaby się droga ekspresowa, ale jej nie ma, dlatego nikt nie ma prawa utrudniać ludziom życia. Maciejowa też doczekała się obwodnicy, ale nikt drogi nie zamykał, nie wyznaczał objazdów.

Ale populizm. W Maciejowej nikt drogi nie zamykał, bo tam jedynymi punktami styku z nową obwodnicą były 2 skrzyżowania. Cała obwodnica szła przez pola, gdzie nigdy wcześniej żadnej drogi nie było. A w Bolkowie przebudowuje się solidny kawał istniejącej drogi. Nie jedno, czy dwa skrzyżowania, tylko kilka kilometrów. Np. za Bolkowem w kierunku S3 to było 2 kilometry istniejącej drogi nr 5. Przebudowa polegała na zerwaniu wszystkiego do gołej ziemi i profilowaniu łuków zakrętów od nowa, aby miały właściwe pochylenie. Trzeba być kompletnie bez wyobraźni, żeby próbować udowadniać, że da się zmienić przebieg i nachylenie drogi puszczając ruch wahadłowo. Że Łużniak tak gada, to rozumiem, bo to generalnie rzecz biorąc człowiek bardzo mało inteligentny, który o budownictwie nie wie praktycznie nic. Ale, że klepiecie te bzdury za nim i mu wtórujecie, to się dziwię. Czy naprawdę dzisiaj nikt nie weryfikuje źródeł i nie myśli samodzielnie? Spojrzał któryś z was przynajmniej na dokumentację robót w Bolkowie? Jest dostępna w internecie.

Ta droga nie jest własnością Bolkowa. Dziwi Cię, że kierowcy się złoszczą? Sam burmistrz Bolkowa nie chce ruchu w mieście na masową skalę, bo w jakim celu buduje obwodnicę? Teraz wytycza objazdy uprzykrzając życie innym; zarówno mieszkańcom wsi przez które wytyczyli objazd, jak i kierowcom, którzy muszą "tłuc" się po bezdrożach.

Nie jest własnością Bolkowa i burmistrz nie ma z nią nic wspólnego. Pisząc w kółko brednie na burmistrza potwierdzasz tylko, że nawet nie spojrzałeś w dokumentację. Burmistrz nic nie "buduje". Drogę buduje GDDKiA. To jest droga krajowa budowana przez państwo. Burmistrz ma znikomy wpływ na przebieg tej budowy, jeśli w ogóle jakikolwiek ma. Może nawet tak samo jęczy, że jego miasto odcinają od świata od strony zachodniej. No i co z tego? Taki urok inwestycji strategicznych na obszarach, gdzie przez lata nieudolne władze nie zbudowały alternatywnej drogi. Nie masz w ogóle pojęcia o temacie, który komentujesz. Ale nie dziwię się, bo to Łużniak narzucił taką narrację. On zbudował obwodnicę u nas, a burmistrz Bolkowa buduje w Bolkowie. Megaloman oderwany od rzeczywistości. Pępek świata. Szkoda, że zapomniał, że wyłączył z ruchu na długi czas pół Lubańskiej, gdy "budował" rondo na trasie czeskiej. Tam się nie dało bez wyłączenia ruchu, a co dopiero w Bolkowie.

Tłuste czasy z dotacjami skończyły się ,Zawiła zaprzepaścił ten okres.

Zwykle bicie piany przez Lozniaka w celu odwrócenia uwagi od kolejnych podwyżek w miejskich spółkach.Ponadto wychodzi wieloletnie nic nie robienie w celu poprawy komunikacji jg z resztą kraju

Oczywiście, że tak. Łużniak już zapomniał, jak podczas remontu linii kolejowej do Wrocławia wyłączono z użytku jeden tor i zrobiono wahadło po drugim, co generowało ogromne opóźnienia. Powód był ten sam - brak innej alternatywnej linii do Jeleniej Góry. Niestety na drodze nie da się tak zrobić, bo droga w Bolkowie jest jednopasmowa i nie da się wyłączyć z ruchu tylko jednej nitki. Łużniak zamiast partyjniakiem powinien być cukiernikiem. Tak dobrze ubija pianę, że w przeciętnej cukierni już by składników zabrakło.

Kolejny dowód na to, jak Europa nam ucieka. Prawie 30 lat temu byłem w Holandii i w dniu mojego przyjazdu rozpoczęła się budowa potężnej estakady, chyba trzykrotnie dłuższej od tej naszej na JPII. Po pięciu miesiącach, wracając do domu, jechałem już tym traktem, który był po odbiorach i od tygodnia był użytkowany. A cyrk komunikacyjny w Jelonce zacznie się w dniu zamknięcia, na czas remontu - i to nie kilkutygodniowego, jednej nitki wspomnianej estakady na JPII.

Kółko Rolnicze Siedlęcin. Po nich nie ma czego się spodziewać. Jaki Pan, taki Kram.

No to klops, jechać tymi dziurami. Kto zapłaci za naprawę zawieszenia ?

Waćpan burmistrz Bolkowa :P

Dowiedz się najpierw kto tę drogę buduje, a dopiero potem pisz takie głupoty. Droga nie powstaje na zlecenie burmistrza Bolkowa. Nie wydaje on w jej sprawie żadnych decyzji i nie ma wpływu na przebieg inwestycji. Bolków do końca wieku by się nie wypłacił za tak ogromną inwestycję. To mieścina z niewielkim budżetem, a obwodnica jest dużo bardziej skomplikowana i droższa, niż obwodnica Jeleniej Góry. Praktycznie dwukrotnie droższa. Koszt to 94 mln zł i już wiadomo, że raczej wzrośnie. Tę drogę buduje GDDKiA, czyli państwo, a nie burmistrz Bolkowa. Pojęcie masz zerowe, ale klepiesz zgodnie z zasadą "nie znam się, więc się wypowiem". Słuchaj bredni Łużniaka, to na pewno daleko zajedziesz.

Stara dobra metoda Pana Luzniaka glosno krzyczec, oburzac sie a po cichu wprowadzac podwyzki niekorzystne zmiany dla mieszkancow.

Podpowiedzcie jak najlepiej jechać z Wrocławia do J.Góry?

Jawor > Paszowice > Lipa > Kaczorów

Obecnie pociągiem

Jak na razie w Dolnych Sadach za karczmą u Macieja skręcić na Wolbromek, a stamtąd przez Bolków do Jeleniej. Trasa nie najlepsza, ale to raptem 3-4 km i nie trzeba póki co jechać przez Jawor.

Już odpowiadam. Mapę w łapę i do przodu. Wie osoba, co to mapa jest? Matko jedyno! Zachowujecie się , jakbyście na Syberii czy innej pustyni mieszkali. Angara wylała, wiatr piach nasypał na drogę a do najbliższej miejscowości 782 kilometry. A zakopcie się pod ziemię!

To już lepiej było podzielić ten objazd na dwie nitki, Bolków Jelenia Góra tak jak proponują na Wierzchosławice-Marciszów-Kaczorów a kierunek Jelenia Góra Bolków przez Lipe-Jastrowiec-Pogwizdów i Świny, droga dziurawa jak ser ale szybsza i nie nadkłada się 10km. Wyobrażacie sobie korki w Marciszowie na skrzyżowaniu na Kamienną Górę ? To będzie masakra

Pewnie, że lepiej. Zamiast jednej drogi, którą potem można wyremontować, lepiej rozwalić dwie ciężkim tranzytem. Coraz lepsze pomysły w tym temacie się pojawiają.

Ile za tego passata ze zdjecia?

proponuję jeszcze remont Kapeli i drogi na Pasiecznik (też w opłakanym stanie) i wtedy będziemy przez Czechy jeździć, albo siedzieć w naszym kochanym zaścianku

Czy przed wyznaczeniem tego objazdu przystosowano odcinki tych jezdni do obciązeń i wzmożonego ruchu? Czy zostawiono sprawy samym sobie - tak jak w Wolbromku przez który teraz po miesiacach codziennego przejazdu tirów prowadzi tor przeszkód jak na czołgowym poligonie. Drogi są wąskie bez poboczy, z delikatnymi przepustami i asfaltem o nośności pod "Zuka", a nie tira +-50 ton. I druga kwestia. Czy po zakończeniu objazdu przewidywany jest remont nawierzchni zniszczonych wzmożonym ruchem pojazdów ? czy sprawy pozostawione będą na niewiadomo kiedyś tam. Uważam że planowanie jest do bani, a wykonanie jeszcze gorzej.

z innej beczki budowy obwodnicy bolkowa:(
nowa droga przez lipę do jawora podziurawiona jak ser szwajcarski, a to za sprawą tych inwestycji i jeżdżących tam wywrotek po kilka razy dziennie. Ja się pytam kto mi odda za remont zawieszenia??

wykonawca obwodnicy? czy gmina bolków?

Wykonawca nie ma z tym nic wspólnego. On tylko wykonuje zleconą robotę Całą sprawę zawalił burmistrz Bolkowa, a więc "wal" do niego.

Nie mówię, że ta obwodnica nie jest potrzebna, ale planując taką inwestycję, należało wszystko gruntownie zaplanować zamiast zamknąć drogę dla ruchu, a ludzie? Co tam ludzie? Niech się martwią i jeżdżą naokoło.

Budując obwodnicę sami nie chcą, by samochody jeździły im przez miasteczko, ale mieszkańcy innych miejscowości mają pokornie znosić hałas poprzez zwiększony ruch przejeżdżających samochodów, tirów, busów, autokarów...

Zaproponuj coś rozsądnego, zamiast krzyczeć, że coś trzeba było. Wytłumacz jak chcesz wybudować istniejący kawałek drogi praktycznie od nowa, zmieniając łuki i ich nachylenie, bez zamykania tej drogi. A odnośnie objazdów - zaproponuj inne, skoro są jakieś lepsze. Słu****. Jeżeli podasz sensowne propozycje, dające się zrealizować, to przyznam, że planista zawalił. Natomiast, jeżeli jak Łużniak będziesz klepał farmazony, że da się tą drogę przebudować przy ruchu wahadłowym, to uznam Cię za populistę. Dokładnie tak samo, jak Łużniaka, który prowadzi politykę wyłącznie negatywną. PiS źle, Bolków źle, marszałek źle, wojewoda źle, a bałaganu w ratuszu i cyrków na lokalnych inwestycjach nie widzi. Nie prowadzi też żadnej pozytywnej polityki, tłumacząc mieszkańcom, co dla nich będzie lepsze. Nie rozwija miasta, nie jest w niczym lepszy od poprzedników. Nie łączy nas, tylko ciągle skłóca ze sobą. Problemami gospodarczymi miasta obciąża mieszkańców i opowiada, że to wina rządu. Wmawia, że taryfę za wodę ustalają Wody Polskie, podczas gdy faktycznie ustala ją Wodnik. Taryfą za prąd obciąża rząd, a faktycznie ustala ją Tauron i inne spółki. Drogie śmieci to jego zdaniem wina Kostrzycy, a nie prezydenta JG, który nie chce wejść do związku gmin (związek ma taniej). Bierze udział w manifestacjach dzielących społeczeństwo. Wykrzykuje, że nie ma u nas demokracji. Wyłącznie krytykuje innych z rządem na czele. A co zrobił pozytywnego? Nic.

Inwestorem jest GDDKIA Wrocław a burmistrz Bolkowa nie ma nic w tej kwestii. Znowu Wrocław wie lepiej co potrzebne jest w jeleniem. Dopóki nie wróci 49 województw to będzie marginalizacji takich miast regionów

kiedy południowa obwodnica Jeleniej Góry, panie prezydencie

Bardzo dobre pytanie. Łużniak zamydlił niektórym oczy, że obwodnica Maciejowej to drugi etap obwodnicy południowej. Nieprawda. Ten kawałek to zupełnie nowa droga, która nie ma nic wspólnego z obwodnicą południową. Czekamy na dokończenie prawdziwej obwodnicy południowej, czyli kawałka od Sudeckiej do Trasy Czeskiej. Kiedy? Może ponarzekamy na nieudolność Łużniaka, tak jak on narzeka na nieudolność ludzi budujących drogę w Bolkowie? Czy projekty naszej obwodnicy, które kosztowały grubą kasę, jeszcze się do czegoś nadają? Czy już od nowa trzeba je robić i roztrwonić kolejne publiczne pieniądze? Niech wielmożny pan prezydent zwleka kolejne lata, to na pewno jakiś znajomy z biura projektowego będzie mógł sobie zarobić. Zamiast żyć w zgodzie z rządem i unią, dostać dotację z dwóch źródeł i zacząć budować w końcu, to ten się kłóci z każdym dookoła, ludzi zwalnia i pisma do prokuratury pisze.

Gratulacje, jak zwykle! Najlepiej, jak się zaczyna środek sezonu i szczyt natężenia ruchu drogowego, przy okazji turystyka.Czy ktoś w tym kraju używa głowy nie tylko do paradowania?

Zaproponuj technologię wykonywania warstw drogowych w warunkach zimowych mieszcząc się zarazem w budżecie inwestycji jak i spełniając wymogi korkowe. Jak to zrobisz będziesz mógł kandydować na prezesa dużych firm budowlanych

Jak ludzie z tych wiosek co będą objazdy wyjdą na drogę bo się w końcu wku....ją to dopiero będzie.A powinni bo po remontach nie będą mieli swoich dróg

Proponuje panu prezydentowi Łużniak nieco zainteresować się innym drogami prowadzącymi do i z kotliny.
Np. stan tej w stronę Kamiennej Góry. Stan jest makabryczny. Oczywiście zaraz ktoś powie że to nie rola prezydenta. A ja pytam czyja?
Jak prezydent stolicy kotliny nie zadba o trakty komunikacyjne to ludzie będą szukać drogi tylko w jedną stronę.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.