Jak ma wyglądać karta do głosowania? Masz wybór

Jak ma wyglądać karta do głosowania? Masz wybór

W środę (21 czerwca, w godz. 9.00 – 15.00) Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w całej Polsce otworzą swoje drzwi dla wyborców. Ci będą mogli wypowiedzieć się, czy wolą głosować na karcie w postaci książeczki czy wielkiej płachty.

W 49 Delegaturach KBW, usytuowanych w obecnych i dawnych miastach wojewódzkich (w tym także w Jeleniej Górze), urzędnicy będą prezentować proponowaną przez Państwową Komisję Wyborczą kartę w formie broszury formatu A4 oraz alternatywną kartę wielkoformatową w formacie A0. Każdy wyborca będzie mógł podzielić się swoją opinią co do samej karty, jak i propozycji treści informacji o sposobie głosowania. Ponadto wyborcy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o prawie do głosowania, udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych oraz zapoznać się z zasadami głosowania w wyborach samorządowych.

Szef Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj podkreśla, że dzień otwarty w delegaturach to kolejny etap konsultacji kształtu kart do głosowania, jakie PKW i KBW prowadzą od listopada ubiegłego roku. – Chcemy trafić z informacją o naszych propozycjach do osób, które nie miały do tej pory okazji uczestniczyć w organizowanych przez nas spotkaniach. Głos każdego wyborcy jest dla nas ważny – podkreśliła Beata Tokaj.
Konsultacje kształtu kart do głosowania prowadzone będą do końca czerwca. Po wakacjach Krajowe Biuro Wyborcze ma opublikować raport. Wzór karty do głosowania zostanie zaprezentowany jesienią tego roku.
Opinie można zgłaszać także za pośrednictwem strony www.pkw.gov.pl oraz poprzez kanały PKW i KBW w portalach społecznościowych.
Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Jeleniej Górze znajduje się przy ul. ul. Morcinka 33a.
Wszystkie adresy delegatur można znaleźć na stronie http://pkw.gov.pl/331_Delegatury_KBW

Komentarze (2)

Proponuję również przez internet, a wtedy frekwencja będzie adekwatna do ilości uprawnionych, oby nie było jak dotychczas - 1/3 uprawnionych uzurpuje sobie prawo (?) Suwerena!

Pytanie w stylu :wolisz dżumę czy cholerę. Żyjemy w XXI wieku, w każdym domu jest komputer, prawie wszyscy mają konta bankowe więc dlaczego tego nie wykorzystać i nie pokazać, że nie jesteśmy zaściankiem Europy czy świata? Dla części naszych rodaków, mających problemy z nowymi technologiami, można by zastosować sprawdzony system Lotto - ponumerować wszystkich kandydatów i pozwolić skreślać swoich wybrańców przy pomocy jednej, małej kartki.- Jaka oszczędność papieru i czasu przy liczeniu głosów, zwłaszcza w idiotycznym systemie książeczkowym ! Chyba to jednak dla decydentów za proste i nie dałoby szans na machlojki ...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.