Jedenasta z rzędu (!) porażka Olimpii

Kolejne mecze III ligi grupy trzeciej weryfikują sportowy poziom drużyny beniaminka z Kowar. W 28 spotkaniach zespół outsidera wygrał dwukrotnie, pięć zakończył remisowo (razem zdobył 11 punktów). Liczba porażek 21, w tym 9 na własnym stadionie (na zdjęciu z Unią Turza Śląska 0:4). W rundzie wiosennej, od 18 marca, futboliści z Kowar jako jedyni nie zdobyli nawet jednego punktu.

Olimpia na na koncie najwięcej, aż 84 stracone bramki i 27 goli strzelonych rywalom. Sporo ligowych spotkań drużyny trenera Ołeksija Tiereszczenki trzeba określić jako jednostronne dla rywali. W kilku ostatnich meczach, m. in. z rezerwami legnickiej Miedzi 1:2, z solidnym Piastem Żmigród 2:3 i w minioną sobotę (20 maja), z wiceliderem, Ruchem Zdzieszowice 2:5, piłkarze z Kowar „postawili” się i zaprezentowali z niezłej strony, ale znów nie wystarczyło to do zdobycia choćby „oczka”.

Do 30. minuty potyczki z Ruchem zawodnicy Olimpii prowadzili 2:1 po dwóch bramkach Jevgenijsa Kosmacovasa. Dla Ruchu trafił Mateusz Marzec. Ten ostatni i Mateusz Szatkowski ustalili potem wynik do przerwy na 2:3. Po zmianie stron piłkę w siatce umieszczali już tylko futboliści ze Zdzieszowic, Dawid Czapliński i Dariusz Zapatoczny, który mógł podwyższyć wynik. Z rzutu karnego nie pokonał on jednak goalkipera gospodarzy Ołeksija Kazakova.

Kowarski trzecioligowiec trzy mecze rozegra na wyjeździe, najbliższy 27 maja o godz. 15, w Zielonej Górze z Falubazem (12. lokata), i trzy przed własną publicznością. Na 31 maja zaplanowano w Kowarach dolnośląskie derby z Górnikiem Wałbrzych (17. miejsce w tabeli – 23 pkt.).