Jedna kwarta nie wygrywa meczu

Tylko początek niedzielnego spotkania 12. kolejki I ligi kobiet był obiecujący dla jeleniogórskich fanów basketu. Zespół MKS MOS Karkonosze po pierwszej kwarcie prowadził wysoko, 21:10 z wyżej notowanym, szóstym w tabeli Liderem Swarzędz. Oba kluby są beniaminkami w centralnej klasie rozgrywkowej. Końcowy wynik 46:60.

Od 11 minuty sytuacja na boisku już tak różowo dla gospodyń nie wyglądała. Jeleniogórzanki „padły” w kolejnych odsłonach ulegając aż 6:19, 7:14 i 12:17. To jedenasta porażka „karkonoszek” w I lidze i piąty zwycięski pojedynek Lidera w bezpośredniej rywalizacji teamów z Jeleniej Góry i Swarzędza w ostatnich dwóch sezonach. Trenerka Anna Talarczyk cieszyła się z dopiero drugiej wyjazdowej wygranej jej podopiecznych.

W przyjezdnym Liderze wyróżniły się Dominika Urbaniak, Magdalena Dedio, Paulina Lewińska i Iwona Sarzyńska, które łącznie wywalczyły 48 punktów. W pokonanych Karkonoszach nie zawiodły Żaneta Szczęśniak (19 pkt. i 15 zbiórek piłki, w tym 10 w ataku) i Jastina Kosalewicz (18 pkt., 10 zbiórek).

Więcej o meczu we wtorkowych „Nowinach Jeleniogórskich”.