Wniosek o taką nazwę dla skrzyżowania ulic Michała Kleofasa Ogińskiego i Ludomira Różyckiego złożył Jeleniogórski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze napisali, że nazwa ma uhonorować działalność jednej z największych organizacji charytatywnych w Polsce – Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wszystkich wolontariuszy uczestniczących w corocznych zbiórkach na ulicach Jeleniej Góry.
„Fundacja realizuje swój statutowy cel polegający na ochronie zdrowia, ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, prowadzi działania na rzecz poprawy stanu ich zdrowia i na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. W ciągu swojej prawie 30-letniej działalności do jeleniogórskich placówek medycznych, dzięki Fundacji, trafił sprzęt ratujący zdrowie i życie o wartości ponad 3 000 000 zł” – argumentowali wnioskodawcy.
Wniosek nie wzbudził u radnych większych kontrowersji, choć głosowanie nie było jednomyślne. Przeciw był Józef Rypiński z klubu radnych PiS, a wstrzymali się od głosu pozostali radni tego klubu. Ostateczny wynik to 16 głosów „za”, 1 „przeciw” i 4 „wstrzymujące”.
Radni nazwali jeszcze dwie ulice: Klonową nazywać się będzie droga wewnętrzna na osiedlu Czarne II, odchodząca od ul. Czarnoleskiej (na wniosek właściciela terenu); Krzysztof Penderecki będzie patronem łącznika między ulicą Stanisława Moniuszki oraz Aleją Jana Pawła II na Zabobrzu. Wnioskodawca- Andrzej Giza, dyrektor Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena podkreślił, że kompozytor wielokrotnie gościł w Jeleniej Górze w ramach festiwalu Silesia Sonans czy Wratislavii Cantans, a także koncertów w Filharmonii Dolnośląskiej.
Nazwy zostaną nadane po opublikowaniu uchwał w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.