Jelenia Góra rozkwita

Fot. MPGK

Rozpoczęły się wiosenne porządki na jeleniogórskich ulicach i placach. Z zimowego letargu budzi się również zieleń na trawnikach, rabatkach i klombach.

Na jeleniogórskich miejskich skwerach zaczynają kwitnąć żółte i fioletowe krokusy. Pracownicy MPGK sadzą też bratki: niebieskie, żółte z oczkiem, pomarańczowe, białe oraz bordowe. Będą cieszyły oczy na Podwalu - w tak zwanej „wnęce”, przy baszcie i na skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego, przy Placu Kościuszki, przy fontannie u zbiegu Al.Wojska Polskiego i ul. Wolności, a także w Parku Zdrojowym.
- Za tydzień, półtora tygodnia, gdy bardziej rozkwitną stokrotki, będziemy sadzić ja na ul. Bankowej koło filharmonii i na Placu Ratuszowym - mówi Piotr Hamowski, kierownik działu zieleni miejskiej MPGK. - Na przełomie kwietnia i maja zakwitną tulipany na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego i ul. Kochanowskiego.
Dotychczas MPGK posadziło 36 tys. kwiatów. W pracach bierze udział każdego dnia siedmiu pracowników spółki.

Komentarze (7)

Rozkwita ale jeszcze mnóstwo miejsc gdzie zeschle liście gałęzie i bałagan np w Parkach w Cieplicach w Norweskim przy wejściu pełno liści i gałęzi a w sadzaece przy brzegu pełno zgnilych lisci ;czy na ul cervii z tylu parku Zdrojowego tez listopad w pełni.ul Karkonoska w Sobieszowie chodnikiem trudno w wielu miejscach przejść bo krzaki nie przecięte liście też nie zamiatane.Czy to wina służb miejskich czy wspólnot .Może kary za niesprzatanie.

,, Jelenia góra'' litości.... Błagam....

Gdyby tak jeszcze Spółdzielnia zechciała wziąć rozwód z obecná firmą sprzątajácá ...
Brud na osiedlowych podwôrkach,klatkach schodowych,piwnicach.Administracja na Sygietyńskiego tego nie widzi.

Może słuszniej wydać byłoby kasę na naprawę fatalnego stanu dróg i ulic w mieście. Degradacja z roku na rok coraz większa. Niedługo trzeba będzie przesiąść się na ciągniki aby gdziekolwiek dojechać.

Chyba się zwija...

Sensacja , sadza bratki , tylko w Jeleniej ?

Niech Pan Prezydent w ramach swoich wycieczek po mieście zajedzie na plac zabaw na Zabobrzu przy ODK którym opiekuje się MPGK. Na własne oczy zobaczy jaki panuje tam porządek. Jaki jest stan toru dla dzieci do jazdy na wrotkach , rowerkach , jaki jest stan drzew i ,,kwiatostan".

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.