Jeleniogórskie zawodniczki z medalami Uniwersjady

Znakomicie spisały się jeleniogórskie zawodniczki z naszego regionu w zimowej Uniwersjadzie, która odbyła się w chińskim Harbin. Jeleniogórzanki zdobyły trzy medale: jeden złoty i dwa brązowe , prezentując przy tym bardzo wysoki sportowy poziom.

W Uniwersjadzie po raz kolejny znakomicie spisała się nasza utalentowana zawodniczka Eskulapska Jelenia Góra – Katarzyna Karasińska, która na początek zdobyła brązowy medal w narciarstwie alpejskim. Dwa dni później było jeszcze lepiej. Jeleniogórzanka obroniła na stoku w Yabuli (195 km od Harbinu) mistrzowski tytuł w slalomie wywalczony dwa lata temu w Turynie i z dobyła swój drugi medal na Uniwersjadzie.

Nasza reprezentantka znakomicie pojechała w pierwszym przejeździe. Uzyskała czas 42.69 i była szybsza od drugiej Szwajcarki Eliane Volken o blisko sekundę. W drugim przejeździe, „nasza” zawodniczka spisała się gorzej od Szwajcarki, ale utrzymała przewagę i z czasem 1:25.39 zdobyła złoty medal.

Nie brakowało emocji w biathlonie. Tutaj z nadziejami patrzeliśmy w stronę reprezentantki MKS Sporty Zimowe – Agnieszki Grzybek. Po dość udanych startach w Mistrzostwach Świata, po cichu liczyliśmy na medal „naszej” zawodniczki. Nie zawiodła. W sprincie (7,5 km) studentka Uniwersytetu Śląskiego Katowice stanęła na wysokości zadania, przekraczając linię mety jako trzecia, robiąc sobie prezent na 25 urodziny. Agnieszka Grzybek rozpoczęła strzelanie bezbłędnie i prowadziła. W pozycji stojącej zaliczyła jednak dwa pudła, a to wykorzystał dwie Rosjanki, które wyprzedziły „naszą” zawodniczkę.

Później jeleniogórzanka miała kolejną szansę na medal tym razem w biegu na dochodzenie.
Niestety, zaprzepaściła szansę wejścia na podium w dwóch ostatnich strzelaniach w pozycji stojącej pudłując, aż pięć razy) i w efekcie spadła na piątą lokatę.

To była udana uniwersjada dla polskich sportowców - ocenił występ w Harbinie sekretarz generalny AZS, wiceszef misji Bartłomiej Korpak. Polska z dorobkiem czternastu krążków (dwa złote, cztery srebrne, osiem brązowych) zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej.

Kolejna, 25. Zimowa Uniwersjada odbędzie się w 2011 roku w Turcji.