Jeleniogórscy lekarze popierają protest

Jeleniogórscy lekarze popierają protest

Lekarze rezydenci oraz ich starsi koledzy z jeleniogórskiego szpitala zdecydowanie popierają ogólnopolski protest młodych lekarzy i kolejnych medycznych środowisk przyłączających się do akcji. W szpitalu od kilku dni wiszą plakaty, lada moment dotrą „protestacyjne” koszulki, wywieszony będzie baner. Jeleniogórscy medycy podkreślają, że sprawa zarobków, jest dla nich ważna, ale nie najważniejsza. Chcą, aby system ochrony zdrowia gwarantował właściwą jakość usług, odpowiednie, szybkie leczenie – dla dobra pacjenta. Dzisiaj do tego nam daleko.

 

Jeleniogórscy młodzi lekarze przypominają, że postulaty o zwiększeniu finansowania służby zdrowia i dogonienia wskaźnika WHO padają od 20 lat. Temat nie jest nowy i nawet obecny minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, zanim objął rządową posadę, formułował w tej sprawie odważne postulaty i przekonywał, że można pożądany poziom finansowania służby zdrowia osiągnąć w dwa, trzy lata. - Ciągle słyszymy, że nie ma pieniędzy, ale one zawsze znajdują się na inne sprawy, tylko nie na zdrowie Polaków. Mówimy: dość czekania, zamiatania problemów pod dywan. Chcemy lepszej opieki zdrowotnej dla nas wszystkich. Teraz, nie za kolejne dziesięciolecia. 6,8 proc. w 3 lata. To minimum – tak opisują sytuację jeleniogórscy młodzi lekarze.

Polska jest w tej chwili na przedostatnim miejscu w Europie pod względem tego, jaką część publicznych pieniędzy przeznaczamy na opiekę zdrowotną. Większą niż my część swojego budżetu na zdrowie przeznaczają nie tylko bogatsze państwa jak Holandia (10,2 proc.) czy Niemcy (8,7 proc.) ale również Czechy (barierę 6 proc. o której lekarze rezydenci mówią od wielu lat, oni przekroczyli już dwa lata temu), Słowacja czy Węgry.
- To jest oczywista zależność. Ilość pieniędzy w systemie decyduje o tym, jak możemy leczyć pacjentów: ile i jakie badania zrobić, jakie leki podać, jak długo chory będzie czekał na wizytę u specjalisty, badanie obrazowe, rehabilitację czy planową operację albo miejsce w zakładzie opiekuńczym - tłumaczą rezydenci. Chcą to wreszcie zmienić, poprawić. - Jeśli teraz się nie uda, to już nie wiem kiedy. Ludzie mają internet, jeżdżą po świecie i widzą, że gdzie indziej leczy się lepiej. My też chcemy leczyć ich lepiej. Dlatego jest ten protest – mówi młoda lekarka z jeleniogórskiego szpitala.

 

Więcej o proteście i sytuacji mlodych lekarzy z  jeleniogorskiego szpitala w najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich. 

Komentarze (69)

Do roboty a nie do strajków zarobić a nic nie robić a ludzie umierają.

ludzie umierają to z nerwów, że pieniądze idą na pomniki smoleńskie

Wolałbyś żeby szły do kieszeni mafii VAT i wyłudzaczy kamienic???

wolałbym by poszły w całości na służbe zdrowia

Część odzyskiwanych pieniędzy idzie, jak najbardziej na służbę zdrowia. Jeżeli twierdzisz, że powinny w całości to nie ma sensu z tobą rozmawiać,

część... pewnie lepiej wydawać na nowe nazwy ulic.. pomniki smoleńskie etc. Może zamiast na pomniki tupolewa niech pis zakupi drugiego tupolewa i lecą do smoleńska .. Będzie spokój z pisiorami

Rozumiem, że chcesz spokoju dla złodziei wszelkiej maści od VAT, od kamienic, od wyprzedawania polskiego majątku. No i wspieranie demografii też jest ci nie na rękę bo to "patologia"... Kim ty jesteś????

Chcę powrotu Misiewicza, chcę "ministrów" niemających pojęcia, czym zawiadują, chcę szefów spółek Skarbu Państwa, chcę koleżanek pań minister umieszczanych na kierowniczych stanowiskach, chcę głąbów umieszczanych na kierowniczych stanowiskach z partyjnego rozdzielnika, chcę wydawania pieniędzy na billboardy, chcę ochrony policji na miesięcznicach za nasze pieniądze, chcę cenzury w teatrze, na scenie, w łóżku... Jeszcze coś?

Dlaczego pan Karczewski nie pracuje dla idei;wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22552800,marszalek-senatu-przemowil-do-lekarzy-myslenie-o-pieniadzach.

Tu jest lista jak pracuje dla idei:://tabloidonline.wordpress.com/2017/10/25/karczewski-marszalek-co-dla-idei-pracuje/

Pieniądze -kasa idzie na ;Krk,Rydzyka,katechetów, sektę smoleńską ,jakieś tam bazyliki,popalone wierze kościołów, wybryki Macierewicza a co tam ludzie ,obywatele .

Nadszedł najwyższy czas aby się obudzić z ułudy ,pińcet+ nie uratuje Polski.

Brawo, jeleniogórscy lekarze, pacjenci trzymają za Was kciuki, tak trzymać. Sercem jesteśmy z Wami !

Chyba pacjenci psychiatryków

Jestem za podwyższeniem pensji wszystkich lekarzy. Mam tylko jedną uwagę, lekarz,który pracuje w państwowym szpitalu nie powinien mieć prywatnej praktyki.

No to proponuję proste ćwiczenie z arytmetyki.
Załóżmy, że w mieście jest 5 kardiologów i każdy z nich jeden dzień w tygodniu pracuje w państwowej poradni (bo za pracę 2 kardiologów naraz NFZ nie ma ochoty zapłacić). W tym jednym dniu każdy z nich przyjmuje 20 pacjentów, czyli miesięcznie do spółki obsługują 5*20*4,5 tygodnia = 450 pacjentów.
Załóżmy dalej, że w mieście jest tylko 1000 osób, które powinny zgłaszać się do kardiologa co miesiąc. Państwowo NFZ płaci za 450, dalsze 550 korzysta z prywatnych gabinetów tych kardiologów. Co, Twoim zdaniem, te 550 osób miałoby zrobić po wprowadzeniu zakazu praktyki prywatnej? Rozwiązać problem społeczny i umrzeć przed terminem? Bo NFZ więcej pieniędzy na poradnię nie da, twierdząc, że jest zapewniona ciągła opieka kardiologiczna przez 5 dni w tygodniu, więc O CO CHODZI?

Wszyscy zarabiamy za mało! Protest lekarzy jest ewidentnie inspirowany przez wrogą Polsce opozycję totalną, która robi wszystko aby obalić patriotyczne rządy zjednoczonej prawicy. Nie uda się wam - pętaki!

Prawicy? Której prawicy? W tym kraju nie ma prawicy, a rządzą socjaliści.

TY koleś ,mówisz jak działacz PZPRu w latach 50tych.
S

Wszyscy doskonale wiedza o co chodzi,a mianowicie chodzi o to, aby bylo tak jak bylo aby nic sie nie zmienilo aby pozwalano bezkarnie krasc.

Do roboty lenie POLITYCZNE.

popieram protest, ale prawdziwych lekarzy bo w Jeleniej takich nie ma!! isc do szpitala w Jelonce to raczej bilet w jedna strone? dlaczego zaklady pogrzebowe nie protestuja?

MASAKRA,a ty zawsze narzekasz ! Podejrzewam,ze jestes Wnukiem sp.Kazimierza,ktory zaraz po przyjechaniu na Ziemie
Odzyskane szukal w Kosciele Protestanckim konfesjonalu

MASAKRA,a ty zawsze narzekasz ! Podejrzewam,ze jestes Wnukiem sp.Kazimierza,ktory zaraz po przyjechaniu na Ziemie
Odzyskane szukal w Kosciele Protestanckim konfesjonalu

Szpital jeleniogórski?Drodzy lekarze zacznijcie od rozliczenia kierownictwa,ilu jest pracowników administracji a ilu was?Ilu jest kierowników?Może w waszym szpitalu pieniędzy nie jest za mało tylko zjada je administracja?

A kto wykona pracę którą wykonują pracownicy administracji? Może lekarze? Byłeś pacjentem szpitala? Ja byłam i widziałam jak ciężko pracują lekarze i pielęgniarki. Należy im godnie zapłacić za pracę!!!!!

Górnicy palili opony żeby mieć. Lekarze mają być grzeczni oczywiście, bo ratują życie. To niech se PiS wyszkoli lekarzy i leczy a nie trąbi na lewo i prawo jak to gospodarka kwitnie i ludziom żyje się lepiej. Trzeba było zreformować służbę zdrowia w ciągu tych dwóch lat a nie rozdawać pieniądze.

Lekarza pieniadze dalismy wczesniej i to nie male. Mianowicie sfinansowalismy in nauke zawodu.

"Lekarza pieniadze dalismy wczesniej" - po jakiemu ty głąbie piszesz?

Lekarz uczy się całe życie, ty głąbie, a najintensywniej, kiedy zaczyna praktykować. I wtedy trzeba mu pomóc.

Manolo matolo, który nawet zawodówki nie skończył. A i tam na wykształcenie łoży państwo, np. koparki, betoniarki, spawarki, tokarki itp.

To może niech strajkują wszystkie grupy pracownicze. Ile jest zawodów gdzie płacą znacznie mniej? Mi nikt nie sponsorował studiów - wywaliłem kilkanaście tysięcy i zarabiam teraz mniej niż ci co udają, że prowadzą protest głodowy. Mało tego , rząd zaoferował podniesienie ich płac o 40 procent. Dalej mało. Jaki pracodawca podwyższa swojemu pracownikowi pensję o 40 procent? To pazerność i złodziejstwo, a za wszystko zapłacimy my, podatnicy. Jak wam się nie podoba płaca w szpitalu to pracujcie w markecie, zamiatajcie ulice czy zostańcie listonoszem - dopiero wtedy zobaczycie ile zarabia większość narodu.

Ale ty jeździsz taczką, więc nie porównuj się do lekarzy. A te kilkanaście tysięcy, to w starej walucie było, przed denominacją, oszukali cię jak zwykle, wypierdku.

Pomysł rezydentury finansowanej przez budżet państwa jest chory. Żaden lekarz rezydent nie ma gwarancji zatrudnienia w danym szpitalu. Niech lekarze emeryci ustąpią miejsca młodym lekarzom których powinien zatrudnić dyrektor szpitala a ustępujący lekarz emeryt niech dalej leczy pacjentów w swoich gabinetach prywatnych i dyżurach . Jak sługa ma 2 Panów to żadnemu nie służy.....tak jak powinien

[quote=chora rezydentura]Pomysł rezydentury finansowanej przez budżet państwa jest chory. Żaden lekarz rezydent nie ma gwarancji zatrudnienia w danym szpitalu. Niech lekarze emeryci ustąpią miejsca młodym lekarzom których powinien zatrudnić dyrektor szpitala a ustępujący lekarz emeryt niech dalej leczy pacjentów w swoich gabinetach prywatnych i dyżurach . Jak sługa ma 2 Panów to żadnemu nie służy.....tak jak powinien[/quote]

Jest drobny problem z tym emerytami lekarzami-jeśli oni odejdą
to lecznictwo padnie.....

"Chcemy lepszej opieki zdrowotnej dla nas wszystkich. " A ja chce aby nie było prywaty w szpitalu i lekarze nie pracowali tyle czasu ile chcą ale tyle i mają w umowie o prace oraz nie traktowali pacjentów jak bankomaty w z prywatnych gabinetach lekarskich bez paragonów fiskalnych

Z % to lepiej ostrożnie bo to przecież zależy od wielkości budżetu. Jednym słowem rezydenci walczą o 1 piwo mocne a Niemcy 4 wywalczyli już

Oto obraz polskiego społeczeństwa. Ja wiem lepiej a ty jesteś głąbem. Brawo drodzy rodacy. Może ktoś jeszcze komuś dowali. Czemu nie, przecież to anonimowo. A może warto zastanowić się i posłuchać głosu młodych wykształconych ludzi, którzy mają dbać o nasze zdrowie. Myślę,że dobrze wiedzą o co walczą. Może właśnie brak pieniędzy nie pozwala, tym młodym ludziom, pełnym entuzjazmu, wiedzy i chęci, działać dla dobra nas wszystkich. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia, bo gdyby ktoś zapomniał to właśnie o nie chodzi.
P.s. FIN
Pewnie też zapłaciłeś za studnia lekarzy? A po 6 latach ciężkich studiów, 13 m-ciach stażu i kolejnych latach (jeszcze może 5 albo 6 lat) szkolenia specjalistycznego, wysyłasz ich do miotły. Zastanów się człowieku!!!

Nie gadaj z FINem, bo to onan dręczyciel.

...drodzy rezydenci niestety nic nie dostaniecie - Wasze pieniądze poszły na finansowanie pisowskiej propagandy w mediach...może w ramach klauzuli sumienia przestaniecie leczyć członków partii zwanej pis oraz ich wyborców...

I znów jakiś murarz tynkarz akrobata do lekarza się porównał z zarobkami. I tak czasami ma więcej, bo nie mało w budownictwie się zarabia. Politycy za dużo zarabiają za gadanie głupot. Klasa robotniczo-chłopska leczyła się kiedyś cebulą, czosnkiem i gorzałą. Pis chce wrócić do natury.

Kto nie pracuje, nie płaci składek i podatków nie powinien być objęty publiczną służbą zdrowia. Starczyłoby na wszystko.

Co zrobili dla naprawy służby zdrowia platfusy Kopacz - na metr w głąb i Arłukowicz ?! Nic! Kręcili lody, złodzieje! Pokaż lekarzu co masz w garażu...

...to podaj ich do sądu i nie zaśmiecaj forum pisowską propagandą...

Odezwał się proletariat pisokomunistyczny. Na zasiłeczku czy zapomodze siedzisz ? Idź do Beaty ona cię uleczy.

Doktory to też zupełnie nadzwyczajna i nietykalna kasta ludzi.

Za Kopaczowej i Arłukowicza doktorom się dobrze żyło?
A jakoś nie protestowali.
A teraz w/wym. persony podjudzają medyków jako totalna obstrukcja.

Kasta ludzi wykształconych w przeciwieństwie do ciebie. Jak się zgłosisz do lekarza powiedz co o nich myślisz koniecznie. Chyba że ziółka wystarczą na przeczyszczenie.

Tak, ludzie wykształceni. Chodziłem do takich, świeżo po studiach. Każdy objaw jakiejkolwiek choroby muszą skonsultować telefonicznie, albo książkowo. Skoro nie potrafią leczyć po tylu latach studiów i praktyce to po co im płacić 9 tysięcy za nicrobienie . Rezydenci nie są lekarzami i najpierw niech zadbają o porządną praktykę tak jak jest to w wielu cywilizowanych zachodnich państwach a później dopiero skaczą o podwyżki. Ja rozumiem , że 2500zł jest jak na ich warunki małą kwotą, ale jeśli rząd podwyższa tę kwotę to ponad 3 tysięcy to tylko się cieszyć, bo inne zawody nie mają takich możliwości a tyle samo jedzą, tak samo muszą ubrać siebie i dzieci, tak samo muszą zapłacić wszystkie media. Niech się rezydenci za praktyki wezmą i wyuczą na porządnych lekarzy, a wtedy niech prowadzą rozmowy z rządem.

"Rezydenci nie są lekarzami" no popatrz, a jednak mają pełne prawo wykonywania zawodu, ponoszą pełną prawną odpowiedzialność za podejmowane decyzje i niejednokrotnie przeprowadzają rozmaite zabiegi. To jak to z nimi w końcu jest?

nihilscire, ptasi móżdżku, jesteś opłacanym trollem, czy tylko nie ogarniającym rzeczywistości użytecznym idiotą?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.