Jesienna zbiórka liści

Fot. FB UM Jelenia Góra

Od dzisiaj (19 października) w Jeleniej Górze służby komunalne  będą odbierać z nieruchmości worki ze zgrabionymi liśćmi. Mieszkańcy otrzymają na odpady biodegradowalne jeden worek.

Jesienna zbiórka liści odbędzie  się w dwóch terminach : od 19 do 23 października oraz 16- 20 listopada.

Odpady odbierane będą z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (z wyjątkiem przypadków prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wytwarzaniem odpadów zielonych np. ogrodnictwo, rolnictwo, sprzątanie terenów zielonych itp.).

Worki z liśćmi będą odbierane w terminach zgodnych z harmonogramem odbioru odpadów biodegradowalnych.

W okresie jesiennej zbiórki liści dla mieszkańców dostarczany jest jeden worek na odpady biodegradowalne, niezależnie od ilości wystawionych worków do odbioru. Liście powinny być wystawiane w workach brązowych. W przypadku wystawienia liści w workach czarnych prosi się o dodatkowe oznakowanie worków napisem „liście” lub „biodegradowalne” lub „bio”. Koszty wyposażenia nieruchomości w worki obciążają właściciela nieruchomości.

Worki w kolorach: żółtym, zielonym i niebieskim przeznaczone są do wysegregowanych frakcji surowcowych tj. tworzyw sztucznych, szkła i papieru. W związku z powyższym liście wystawione w workach kolorowych (żółtym, zielonym i niebieskim) nie będą odbierane.

W przypadku nieruchomości na której nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne koniecznie jest złożenie deklaracji zmieniającej DGO -2.

Wszelkie zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: Urząd Miasta Jelenia Góra - 75 75 49 004

Komentarze (5)

Szczury grasują w nocy. Polska w Czarnku i Du.pie - ciemno i śmierdzi.
Opos dei.

....no i zapomniałbym; jestem chory psychicznie.... ale się leczę...

"W okresie jesiennej zbiórki liści dla mieszkańców dostarczany jest jeden worek na odpady biodegradowalne, niezależnie od ilości wystawionych worków do odbioru." - czego ja tu nie rozumiem? Czy ten JEDEN worek będzie miał jakieś możliwości rozmnożenia się?

Sprzątanie wszystkich liści to błąd. W kopcach z liści zimują jeże

Ale jaja - jeśli w moim domu wielorodzinnym kilka rodzin wystawi po kilka brązowych worków, to skąd śmieciarze będą wiedzieć, ilu rodzinom "oddać" (?!) po tym jednym worku, jak my sami nie możemy się nawet doliczyć. :D

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.