Jest już ulica imienia Jula Naumowicza!

Jest już ulica imienia Jula Naumowicza!

W wigilię dnia, w którym odszedł w 2013 roku Juliusz Naumowicz – pomysłodawca i twórca Sudeckiego Bractwa Walońskiego, w Szklarskiej Porębie odsłonięto ulicę poświęconą Wielkiemu Mistrzowi. Uroczysty moment uczczono minutą ciszy, odgłosem siekiery przecinającej symboliczną wstęgę, formalną laudacją na rzecz Jula Naumowicza wygłoszoną przez burmistrza Szklarskiej Poręby i biesiadą w Chacie Walońskiej, którą stworzył Julo Naumowicz. 

Pomysł nadania imienia Juliusza Naumowicza uliczce tuż przy Muzeum Ziemi Juna, a prowadzącej w kierunku Chaty Walońskiej zrodził się w Sudeckim Bractwie Walońskim. Ideę poparła Rada Miejska Szklarskiej Poręby.

- Postanowiliśmy nadać krótkiej, ale jakże wspaniałej i wymownej uliczce nazwę Juliusza Naumowicza – mówił podczas otwarcia Przemysław Wiater w imieniu Sudeckiego Bractwa Walońskiego - Walończycy i mieszkańcy z wielką dumą i radością poparli projekt. Ta ulica będzie na wieki wieków upamiętniała Julka, który na nas dzisiaj łaskawie z nieba spoziera. I niech będzie ona także na chwałę Szklarskiej Poręby i całej braci walońskiej. Cieszmy się tym dniem, bo myślę, że Julek chciałby, abyśmy byli radośni i pogodni.

Po oficjalnych uroczystościach w Chacie Walońskiej wspominano Wielkiego Mistrza ciepło i biesiadnie: przy strawie dla ciała, piwie walońskim i opowieściach przyjaciół, znajomych, a nawet tych, którzy nie zdążyli poznać Jula osobiście. Ale wszyscy znają Sudeckie Bractwo Walońskie: legendę - produkt turystyczny i miejsca, które stworzył Wielki Mistrz Bractwa Walońskiego. 

Ulica Juliusza Naumowicza.png
Juliusz Naumowicz.jpg
Ulica Juliusza Naumowicza (1).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (2).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (3).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (4).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (5).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (6).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (7).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (8).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (9).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (10).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (11).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (12).JPG
Ulica Juliusza Naumowicza (13).JPG
Juliusz Naumowicz - UM Szklarska Poręba.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.