Jest wykonawca centrum sportu w Jakuszycach

wizualizacje DPNiR

Spółka Dolnośląski Park Nauki i Innowacji, która na zlecenie samorządu województwa prowadzi budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę tej inwestycji. Wybrano konsorcjum spółek Torpol z Poznania i Pre Fabrykat z Miłkowa.

Do przetargu stanęły trzy konsorcja. Oprócz zwycięskiego także warszawski IDS-Bud występujący razem z Mostami Łódź oraz warszawski PORR razem z wrocławskim Akme i Elektromontażem Rzeszów. To ostatnie konsorcjum zaproponowało najniższą cenę robót – nieco ponad 175 mln zł. Najdroższa byłą oferta IDS-Bud – prawie 189,5 mln zł, a oferta zwycięskiego konsorcjum była od niej minimalnie niższa – prawie 188,5 mln zł.
Choć to cena była przy wyborze najwięcej ważącym kryterium, o wyborze nie najtańszej oferty zdecydował inny, brany pod uwagę czynnik – „metodyka wykonawcy – wybrane elementy zarządzania procesem budowlanym”. Torpol i Pre Fabrykat z uwagi na cenę były gorsze o pięć punktów od najtańszego oferenta, ale za metodykę zdobyły ponad 6 punktów więcej. W trzecim elemencie „doświadczenie kluczowego personelu”, wszystkie trzy spółki zdobyły tę sama ilość punktów.
To już drugi, rozstrzygnięty przetarg na budowę DCS. W grudniu ubiegłego roku wybrany wcześniej wykonawca – konsorcjum PB Intersystem z Elektromontażem Rzeszów - nie podpisał umowy (tracąc 2 mln zł wadium). Wtedy inwestycja miała kosztować 159 mln zł. DPNiR zapewnia, że opóźnienie nie wypłynie na planowany termin zakończenia inwestycji, co ma się stać w 2020 r.
 

Komentarze (6)

Szkoda że nie zostało to zrobione przez firmę która miała to robić zawiodła i od nowa trzeba było znaleźć nową firmę tak to jest jak się szuka w ciemno inwestora.

No to jak zawiodła to logiczne że procedurę przetargu trzeba powtórzyć. Mogłeś się zgłosić i zbudować. Byłoby wszystko jasne.

Piszą że, opóźnienie nie wypłynie na planowany termin zakończenia inwestycji, co ma się stać w 2020 r. Trochę to za bardzo podejrzane jest że przeciągu zaledwie półtora roku to wszystko wybudują, wierzyć się nie chce, musieli by tam pracować z 250-300 osób na raz by w ciągu jednego roku się postarać.

a jeszcze dodatkowo pamietajmy, ze prace budowlane w jakuszycach to własciwie moga sie odbywać od maja do pazdziernika jak nie ma sniegu

Pamiętaj, przyjdzie firma "Szymex" albo "Kamilex" w osobie Janusza na prezesa, dostanie hajs na roboty, przyprowadzi 450 Pracowników ze wschodu, którym mróz nie będzie przeszkadzał i jak będą już mrozy, to powie że
"Przegięte terminy - to sie nie da...."
inwestycyj będzie "kwiczał" troche siana dla pracowników bez zabezpieczenia socjalnego....
i powie :

SKONT WEZNE JAK NIE MAM....

Termin zakończenia jest wręcza abstrakcyjny, ale liczę na to że się uda!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.