Jest wykonawca remontu hotelu przy stadionie

Jest wykonawca remontu hotelu przy stadionie

Rozstrzygnięto przetarg na modernizację hotelu przy Parku Sportowym Złotnicza. Wygrała do firma Mazur z Jawora.

Zadanie obejmuje m.in. docieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej, drzwi. Na przetarg ogłoszony przez Termy Cieplickie wpłynęły dwie oferty. Korzystniejszą złożyła firma Mazur z Jawora (771,5 tysiąca złotych). Co prawda kwota była nieco wyższa od zakładanej przez Termy Cieplickie (730 tysięcy złotych), ale, jak się dowiedzieliśmy, dzisiaj (poniedziałek, 16 października) została podpisana umowa na to zadanie. Według projektu umowy, remont ma zakończyć się w połowie marca przyszłego roku.

Wciąż jest problem z wyłonieniem wykonawcy remontu hali sportowej. W grę wchodzi wymiana stolarki okiennej, docieplenie budynku, wymiana lamp itd. Za tę inwestycję także odpowiadają Termy Cieplickie. Oferty przyjmowane były do końca września. Niestety, wpłynęła tylko jedna i to na kwotę wyższą, niż przewidział to finansujący. Termy liczyły, że zadanie to zrealizują w kwocie 2,4 miliona złotych, tymczasem jedyny oferent – konsorcjum jeleniogórskich firm Filigran i AXYO – chce o 400 tysięcy złotych więcej. Przetarg nie został rozstrzygnięty, ale jak się dowiedzieliśmy, zarząd Term Cieplickich wystąpił do rady nadzorczej o zgodę na zwiększenie puli środków na to zadanie.

Komentarze (6)

Chcemy nowej hali w Jeleniej na min 4 tys osób

Ten obiekt nadaje się do wyburzenia a nie oklejania steropianem za 4 miliony.Znowu mamy mieć prowizorkę na nasz koszt.

Jelenia Góra to dramat! Kolejne pieniądze w błoto. Czy w naszym mieście za sportowe inwestycje nie mogą odpowiadać działacze? Myśle że spojrzenie klubów na to co sie dzieje jest z goła odmienne... Chyba że remontują sobie salke pod amatorskie kopanie piłki po nocach i potrzebują dobrego światła.

Za 20 mln można mieć nową większą i lepszą halę, zaprojektowaną w pełni funkcjonalnie od podstaw. Tymczasem miasto wyda 4 mln i w sumie nic się nie zmieni. Genialny pomysł. Brawo Zawiła! A stadion na Lubańskiej nadal nie ma nawet prostych kibli za kilkadziesiąt tysięcy zł.

Pan prezydent już jeden remont prowadzi,zameczek na zabobrzu.Pora pochwalić sie jakie koszta miasto juz poniosło w związku z tą fanaberią .Czy w konsekwencji nie okaze sie ze lepiej było wybudować nowy budynek.
Za chile kolejny remont w rauszu,kolejne milony wydane.Ciekawe czy te ozywienie remontowe nie ma zwiazku z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi

Kto i jakiego POwodu nakazal wam ZAMORDOWAC centmrum starego miasta?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.