Jestem pisowcem na wygnaniu

Jestem pisowcem na wygnaniu

Rafał Piotr Szymański został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję podjął zarząd regionu partii Jarosława Kaczyńskiego - Spodziewałem się tego. Jestem teraz, tak jak kiedyś ujął to Ludwik Dorn, pisowcem na wygnaniu – mówi jeleniogórski radny, dziś już niezależny.

Przypomnijmy, że kłopot z radnym Szymańskim zaczął się dla PiS po wyborach samorządowych w końcu listopada ubiegłego roku. Wtedy to, bez uzgodnienia z własnym klubem radnych, działacz PiS zgodził się kandydować na wiceprzewodniczącego rady, choć jego partyjni koledzy wskazali innego kandydata. Rafał Szymański wiceprzewodniczącym został, ale w krótkim czasie wykluczono go z klubu radnych PiS. Teraz zapoczątkowany wówczas proces odchodzenia od tego środowiska dopełnił się. Rafał Szymański jest bezpartyjny. - Na razie pozostanę niezależnym. Najważniejsze są dla mnie sprawy mieszkańców – niezależnie od ich poglądów politycznych - i na ich rzecz chcę pracować. Wszystko to, co zawarłem w listopadowym oświadczeniu jest aktualne – powiedział nam w krótkiej rozmowie telefonicznej.

- Czy Rafał jest taki niezależny, okaże się za kilka dni w głosowaniu nad budżetem – mówi jeden z lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Inny wyraża szczere zdziwienie zachowaniem byłego partyjnego kolegi. - W lipcu po jego niefortunnym wpisie na facebooku broniliśmy go, a PO chciało go pozbawić mandatu. Dostał na liście w wyborach miejsce „biorące”. Trudno z tego punktu widzenia zrozumieć motywy jego postępowania – mówi jeden z byłych partyjnych kolegów radnego. Przyznaje, że w środowisku mówi się o żalu Rafała Szymańskiego, który miał liczyć na ciekawsze propozycje po wyborach. - Podobno Rafał rozważa przystąpienie do Bezpartyjnych Samorządowców, którzy mają dla niego jakąś ofertę. Ale to oczywiście nie są w żaden sposób potwierdzone informacje. Zobaczymy, co się będzie dalej działo – dodaje. Rafał Szymański zaprzecza tym domysłom.
   

Komentarze (26)

Radny Rafał Szymański zaprzyjaźniony jest z poseł Marzeną Machałek. Tak mówi się.
Machałek przegrała sromotnie kilka lat temu w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry.

PiS odstrzelił faceta, który zrobił najlepszy wynik w swoim okręgu i to startując z drugiego miejsca! Będą musieli poszukać na jego miejsce jakiegoś emeryta :)

Tak rozpoznawalny radny długo nie będzie kurzył się bezczynnie. Moim zdaniem PiS zrobił duży błąd i praktycznie rozwalił swoje i tak już słabe struktury. Bez Kubickiego i Szymańskiego mogą się pakować.

Oni i tak mogą się pakować. Wyborcy już trochę ochłonęli po 500+
A Kubicki to wyjątkowo odrażający karierowicz.

PiS w Jeleniej Górze ma być dwuosobowy: Mróz i Łojek. Reszta ma się nie wychylać. Lansujący się ostro w mediach i wyrazisty Szymański był im ością w gardle od początku. Nie udało im się go pozbyć dając mu kiepskie miejsca na listach - bo robi za dobre wyniki, to go wywalili. Oczywista oczywistość.

I z czego się jełopie cieszysz ? Wiesz ile zadłużyli Jelenią ci,których ty wybrałeś,których w dupsko cmokasz ?

Czuł to więc mógł uprzedzić decyzję wierchuszki i sam odejść było to honorowo.
Po odbyciu pokuty i dowodach miłości do Miasta dostanie rozgrzeszenie .

Jak tu wierzyć w działanie dla dobra mieszkańców,będąc radnym w poprzednich kadencjach głosował tak,
im gorzej w mieście tym lepiej dla opozycji PIS.
Kariera przede wszystkim za wszelką cenę!

...dokonań zero, ale ego wysokie. Jakie wygnanie ? Dietka za nic. Żadnej odpowiedzialności. Dla Jeleniej Góry też żadna strata

Gwizdu, gwizdu i kariera poszła w piz... Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. W pełni sobie na to zasłużył, pamiętam jad lejący się z jego bloga na temat Pana Prezydenta Zawiły.

To tak jakby pracował w firmie gdzie się przygotowuje wspólny projekt a on nagle wyskakuje ze swoim projektem i oferuje go klientowi. Po czymś takim szef zwalnia kolesia bo po co mu ktoś kto nie potrafi działać w zespole. Szymański będąc w PiS powinien działać na korzyść tej partii a nie kręcić własne interesiki. A teraz wielki płacz i ubolewanie jaki to on poszkodowany. Trzeba myśleć co się robi.

PIS czyści szeregi by "wybielić" się przed niedalekimi wyborami - ale mnie to nie cieszy, bo na przykładzie pana Bartłomieja M.(jak ten skrót nazwiska przyjemnie brzmi!) winno to nastąpić 3 lata temu - a tak, to zwykła ściema - jak mawia młodzież.
Notowania PIS spadają (choć nadal przewodzą), zatem trzeba wykonać bolesne, acz konieczne posunięcia! Panie Szymański - nie ma obawy, jak uda się wygrać wybory, to Pan i inni Panu podobni przyjdą do łask, bo ta partia cierpi na chroniczny brak kadr. Tacy jak: Suski, Terlecki, Pawłowicz, Mazurek, Jackowski itp - wszystkiego nie zdołają ogarnąć - z przepracowania!
Na szczęście, mnie ta "ściema" nie przekona...

Kogo to obchodzi. Do roboty

A gdzie ten Rafal do tej pory pracował? Widywałem go jak się szwendał po korytarzykach i pokoikach Zarzadu Regionu "S" nic konkretnego nie robiąc.

Ale jestescie nie wyrozumiali,pan radny musi sie odkuć z bardzo nachalnej kampani wyborczej.Wyborco na imie masz pieniadz.

Szczerze mówiąc z PiS-em nie jest mi po drodze. Dziwię się, że ktoś utożsamia się z tą partią. Panie Rafale. Proszę mi uwierzyć, że przyjdą czasy gdy będzie Pan szczycił się tym, że był Pan z PiS-u wyrzucony. Choć zawsze lepiej z takiego towarzystwa samemu się wyPiSać.

Szczerze mówiąc z PiS-em nie jest mi po drodze. Dziwię się, że ktoś utożsamia się z tą partią. Panie Rafale. Proszę mi uwierzyć, że przyjdą czasy gdy będzie Pan szczycił się tym, że był Pan z PiS-u wyrzucony. Choć zawsze lepiej z takiego towarzystwa samemu się wyPiSać.

Wiceprzewodniczącym jest , jest więc diety i rauty przed nim a głos mniej wazny będzie bo układ w radze jest jasny.
Teraz kolej na wiceprzewodniczacego Zbigniew Ł. kolekcjoner stanowisk wkrótce aut z komitetu i stowarzyszeń , sld juz to zrobiło....i miało racje...

-"Najważniejsze są dla mnie sprawy mieszkańców – niezależnie od ich poglądów politycznych - i na ich rzecz chcę pracować. Wszystko to, co zawarłem w listopadowym oświadczeniu jest aktualne – powiedział nam w krótkiej rozmowie telefonicznej."

-"Przyznaje, że w środowisku mówi się o żalu Rafała Szymańskiego, który miał liczyć na ciekawsze propozycje po wyborach. - Podobno Rafał rozważa przystąpienie do Bezpartyjnych Samorządowców, którzy mają dla niego jakąś ofertę."

Te dwa fragmenty z artykułu jednoznacznie dowodzą "rozpaczy" Pana Radnego. Dowodzą, po co się idzie do polityki. Dowodzą, że zrobienie czegoś dla zwykłych ludzi, to tak ewentualnie " przy okazji" Priorytetem jest "oferta" , "propozycja", "przystąpienie"...
W tym przypadku wywalili, zanim cokolwiek zostało zaproponowane. Wszystko ok, tylko po co te żale na tym portalu ?
Osobiście cieszyłbym się, aby takim radnym, którzy "są bo są" przestać wypłacać w ogóle diety. Być może wtedy zarabiali by ci co czymkolwiek się zajmują, lub w ogóle nie byłoby radnych. Ale czy tacy własnie radni- widma-nie tylko z PiS, żeby była jasność są nam w ogóle potrzebni ?

Co wy tacy naiwni jesteście?
Jak wywalili to przyjmą.
Kierownikiem hotelu w szklarkiej z "konkursu" dalej jest?
Diety radnego bierze?
No. To co? Dobrze jest, czy źle?

Do piślaków pytanie ; Czy jaro kryje wszystkie machlojki czy KTOŚ wyżej chroni jaro i piślaków?

W normalnym kraju rząd by się rozpadł i cały gang do pierdla.

Proponuję dobry temat dla nj. Mianowicie, artykuł o tym kto jest u nas partyjnym, gdzie zasiada, jakie ma kompetencje i ile z tego "zasiadania" dostaje naszych pieniędzy. Jest bardzo wielu partyjnych ziomali (PIS, PO, PSL, SLD, N itd.), o których nikt nic nie słyszał, a są na dobrze płatnych stanowiskach, na których nie robią KOMPLETNIE NIC, tylko stołek grzeją.

Czyli niestety poglądy mu pozostały takie skrzywione. Szkoda, niektórym po odcięciu łaski prezesa gacie schną i wraca odwaga oraz rozum.

...pamiętamy!...przy rozliczaniu pis, też będziemy pamiętać...

ha, ha, ha macica na wygnaniu!

No i dobrze..! Trzeba było nie należeć do tych wariatów i niszczyć w Polsce demokrację....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.