Juniorki KPR powalczą w 1/8 finału mistrzostw Polski

Mistrzynie Dolnego Śląska z jeleniogórskiego klubu z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w turnieju 1/16 finału mistrzostw kraju juniorek. Podopieczne trenerów Dilrabo Samadovej i Zdzisława Wąsa awansowały do grona najlepszych w Polsce drużyn klubowych. O prawo gry w dalszej fazie MP zawodniczki KPR-u w lutym zagrają w Gnieźnie.

W pierwszym meczu w zachodniopomorskim Sianowie rewelacyjne szczypiornistki KPR-u pewnie, 29:22, wygrały ze stołeczną Varsovią. Już po kwadransie „żółto – niebieskie” prowadziły 7:1, potem 16:5, do przerwy 18:6. Po zmianie stron warszawianki zmniejszyły bramkową stratę, ale nie za zagroziły rywalkom utratą zwycięstwa.

W drugim spotkaniu piłkarki KPR-u pokonał miejscowy, waleczny zespół UKS Morski 26:19. Przez pierwsze 30 minut gospodynie toczyły wyrównany pojedynek, stąd wynik 16:13. W drugiej części meczu jeleniogórskie juniorki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku w decydujących momentach i zasłużenie cieszyły się z wygranej.

Turniejowe bramki dla KPR MOS zdobyły: Nikola Basta 15, Magdalena Starczyk 13, Alicja Grzejszczak 5, Anna Drąg, Zuzanna Dubiel i Martyna Włodarczyk po 4, Marika Klimaszewska, Zuzanna Szramik i Aleksandra Kołecka po 3 i Dominika Jurgiewicz 1, W mistrzowskim składzie meczowym jeleniogórzanek były bramkarki Natalia Filończuk i Marlena Grabarczyk oraz Anna Drąg, Maja Wrotniewska, Dominika Ziemkiewicz i Martyna Zięba.

W dniach 8-10 lutego dziewczęta z KPR-u zagrają w Gnieźnie z 1/8 finału mistrzostw Polski. Powalczą z drużyną gospodyń oraz z ekipami z Wąbrzeźna i Elbląga. Do kolejnej fazy MP awansują dwa zespoły juniorek. Pozostałe trzy turnieje 1/8 krajowego finału odbędą się w Brodnicy, Tczewie i Kwidzynie.