Juniorzy Karkonoszy (prawie) pewni utrzymania

Juniorzy Karkonoszy (prawie) pewni utrzymania

Drużyna Krzysztofa Pietrzyka pokonała 5:0 Pogoń Oleśnica i praktycznie może już czuć się pewna utrzymania w Dolnośląskiej Lidze Juniorów. Pozbawić jej miejsca w tym gronie może tylko nieszczęśliwy splot wydarzeń. Jest to jednak tak realne, jak to, że na murawie stadionu przy ul. Złotniczej wyląduje statek kosmiczny.

Jeleniogórski zespół na 3 kolejki przed końcem ligi zajmuje wysokie 10. miejsce i ma 10 punktów przewagi nad wspomnianą Pogonią, która otwiera strefę spadkową. Przed Karkonoszami jeszcze mecze z drużynami z dołu tabeli: Olimpią Kamienna Góra oraz Górnikiem Wałbrzych. Zespół z Jeleniej Góry otrzyma też trzy punkty walkowerem za mecz z wycofaną w trakcie rozgrywek Victorią Świebodzice.

Może się okazać, że spadną nie cztery, a pięć drużyn (w przypadku, gdyby Miedź Legnica spadła z Centralnej Ligi Juniorów). Wówczas z LDJ spadnie także drużyna zajmująca 12. miejsce w tabeli. Obecnie jest nią Górnik Wałbrzych, który ma 34 punkty, o 3 mniej, niż Karkonosze i rozegrał o jeden mecz mniej.
Inna sprawa, że nie jest pewne, że liderzy lig okręgowych w regionach zechcą skorzystać z wywalczonego awansu. W przeszłości zdarzało się, że drużyny rezygnowały z gry na najwyższym poziomie w województwie (głównie ze względu na koszty).
Środowy (17 maja) mecz Karkonoszy z Pogonia Oleśnica nie miał wielkiej historii. Jeleniogórzanie przeważali, a pierwsze dwa gole zdobyli po stałych fragmentach gry. W 34. minucie Piotr Szukiel najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego i głową posłał piłkę do bramki rywala. Tuż przed przerwą w podobnej sytuacji świetnie zachował się Norbert Zaleszczyk, który głową zgrał piłkę na piąty metr i stojący tam Robert Lekszycki nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Zaraz po zmianie stron na 3:0 podwyższył Kacper Gęślak i stało się już jasne, że biało-niebiescy tego spotkania nie przegrają. Kolejne gole dołożyli Oskar Śniegula i Marcel Kaziemko.
– Cieszę się ze zwycięstwa i z postawy chłopaków w tym sezonie – mówi trener Krzysztof Pietrzyk. – W poprzednim sezonie 32 punkty wystarczyły nam do utrzymania, w tym mamy ich już 37 i w perspektywie jeszcze 9 do zdobycia. Chcemy oczywiście wygrać mecze, które są przed nami. Nie oglądamy się za siebie, tylko patrzymy w górę tabeli, by zajść jak najwyżej.
Podkreślił, że drużyna w porównaniu z poprzednim sezonem została mocno przebudowana. Odeszło kilku podstawowych zawodników. – Tym bardziej cieszy mnie, że nowi dobrze wkomponowali się w zespół – dodał. – W końcówce meczu z Pogonią w naszych szeregach występowało aż pięciu juniorów młodszych, co dobrze prognozuje na przyszłość.

Karkonosze Jelenia Góra – Pogoń Oleśnica 5:0 (2:0)
bramki: Szukiel, Lekszycki, Gęślak, Śniegula i Kaziemko
Karkonosze: Engler (60' Marceniuk) – Banaś, Dobrowolski, Gęślak, Kaziemko, Lekszycki (70' Orzeszko), Matuszewski, Śniegula, Szukiel, Zaleszczyk (75' Ławrynowicz), Zatorski (55' Bubin).
 

IMG_5966.JPG
IMG_5970.JPG
IMG_5973.JPG
IMG_5979.JPG
IMG_5994.JPG
IMG_6002.JPG
IMG_6005.JPG
IMG_6027.JPG
IMG_6031.JPG
IMG_6035.JPG
IMG_6045.JPG
IMG_6048.JPG
IMG_6051.JPG
IMG_6059.JPG
IMG_6069.JPG
IMG_6071.JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.