Kajakowi dominatorzy z Leśnej

Najmłodsi adepci widowiskowego kajak polo z trzech regionów: dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego rywalizowali w Małomicach w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików. Podobnie jak w minionych latach w kategoriach dziewcząt i chłopców zwyciężyli wychowankowie leśniańskiego LUKS-u Kwisa.

W mistrzowskim zespole kajakarek grały Alicja Bulera, Kinga Krzemień, Amelia Dziekan, Karolina Janczewska i Weronika Czuchaj. Barwy „złotej” ekipy Kwisy II reprezentowali Aleks Krzysztoń, Wiktor Kowalczyk, Marcel i Damian Kaczmarczykowie oraz Marcel Szczygieł. Na brązowym stopniu podium stanęli zawodnicy Kwisy III: Oliwer Sztuba, Wiktor Jochym, Grzegorz Kaczmarczyk, Jakub Pryputniewicz i Krystian Bembełek. Pierwszy zespół Kwisy z najmłodszym kajakarzem, niespełna 7-letnim Mateuszem Sztubą zajął czwarte miejsce.

W klasyfikacji klubowej mistrzostw młodzików szkoleni przez Jacka Sztubę zawodnicy z Leśnej wyprzedzili gospodarzy zawodów z Małomic i Admirę Gorzów Wlkp.

Młodzicy z LUKS-u Kwisa z tarczą wrócili z Wietrznicy koło Krościenka, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w kajakowym slalomie. Na sztucznym torze walczyło 80 zawodników z dziesięciu krajowych klubów. Podopieczni trenera Bogdana Sztuby zdobyli pięć medali, co w punktacji klubowej dało drugie miejsce.

W konkurencji kanadyjek C-1 dziewcząt Alicja Bulera została wicemistrzynią, w kajakowym K-1 zdobyła brązowy krążek. W konkurencji C-1 chłopców Wojciech Fabijański był drugi. W C-2 Wojtek wraz z Oliwerem Sztubą wywalczyli srebrne medale.