Kamiennogórska Olimpia w IV lidze

Choć do zakończenia piłkarskiego sezonu w jeleniogórskiej klasie okręgowej klubowym drużynom pozostały jeszcze do rozegrania po dwa mecze, kibice i zawodnicy wicelidera tabeli z Kamiennej Góry mają już zapewniony awans do Saltex IV ligi dolnośląskiej (grupa jeleniogórsko – legnicka).

W minioną sobotę (3.VI.), zespół trenera Łukasza Kraszewskiego pokonał 3:0 Hutnika Pieńsk po dwóch golach Marcina Hadały i jednym Tomasza Sobierajskiego. Zasłużoną promocję do wyższej ligi futboliści Olimpii „przypieczętowali” remisem 1:1 z lubomierską Stellą. W zaległej konfrontacji 22. serii (z 29 kwietnia), która odbyła się w środowe popołudnie (7.VI.), goście prowadzili w 75. minucie po bramce Krystiana Majera. Do wyniku 1:1 w 86. minucie doprowadził Marcin Masiel.

W spotkaniu ze Stellą w barwach Olimpii grali: D. Powiertowski, Masiel, Łatka (Kraszewski), Zarzecki, Zasada, Sochacki, Duda, Hadała, Kwaśniewski (Sobierajski), Wieczorek (Buda), P. Powiertowski (Rosłan).

Po 26. meczach Olimpia z dorobkiem 60 punktów, bramki 63:24, zajmuje drugie miejsce z przewagą sześciu „oczek” nad Pogonią Świerzawa (pauzuje w 34. kolejce) i siedmiu nad czwartą w tabeli Stellą.