Kandydat na prezydenta zainaugurował kampanię

Kandydat na prezydenta zainaugurował kampanię

Dwa dni po ogłoszeniu terminu wyborów samorządowych swoją kampanię zainaugurował Jerzy Łużniak, który będzie ubiegał się o fotel prezydenta Jeleniej Góry. Obecny wiceprezydent miasta na konferencji przedstawił popierających go  ludzi i organizacje oraz swój  program dla miasta.

J. Łużniak jest wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Wspiera go też kilka innych organizacji miejskich, a w ostatnich dniach swoje poparcie zadeklarowała Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Program ogłoszony przez kandydata ma realizować pięć strategicznych zadań. To walka ze smogiem; ożywienie centrum miasta - przywrócenie starówki mieszkańcom; budowa hali widowiskowej (przy ul. Ogińskiego), renowacja parku przy zameczku i oddanie kilkuset miejsc parkingowych na Zabobrzu; budowa mieszkań i wspomaganie ich budowy,; wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów i studentów.
Każdy z celów – poza ostatnim, gdzie kandydat podał konkretną datę wprowdzenia bezpłatnej komunikacji, to 1 stycznia 2019 - ma być realizowany wielopłaszczyznowo. Walka ze smogiem, to m.in. uruchomienie systemu rowerów miejskich, sukcesywna wymiana pieców węglowych, dopłaty do koszów ogrzewania, podłączenie budynków komunalnych do sieci c.o, czy zakup autobusów elektrycznych. Centrum miasta ma odzyskać swoje znaczenie poprzez ustawienie zabawek plenerowych dla dzieci, czy wyprowadzenie na ul. 1 Maja z Placu Ratuszowego części imprez miejskich.
 

Komentarze (52)

Vice-Zawiły................................

Mirosław Graf startuje ponownie na burmistrza Szklarskiej Poręby.
Graf wyciął wiele zdrowych drzew w naszej miejscowości.
Ostatnio wyciął 2 zdrowe piękne drzewa przed wjazdem na parking Urzędu Miasta Szklarskiej Poręby (po lewej stronie przy wjeździe).
Ten człowiek narobił wiele szkód.

Przecież to nowy-stary kandydat Starych Kiejkutów i KOD-u czyli Konfidentów Od Dukaczewskiego. Paszoł won!

Krzysztof Skóra, bliski współpracownik prezesa Kaczyńskiego i Adama Lipińskiego (u którego ukrywał się w PRL), jako były już prezes KGHM w 2016 r. zainkasował 1,3 mln zł, a w roku ubiegłym 700 tys. tytułem odprawy. Ty wyborco PiS także na nich tyrasz. 2

Ostatnia kadencja pokazała że tej ekipie brakuje pomysłu na miasto.Zanipokojenie prezydenta tym co się dzieje w administracji centralnej jest nie istotne dla przeciętnego mieszkańca JG.Niepokoi natomiast przecietnego mieszkańca że ich wybraniec okazał się przeciętnym prezydentem i w zasadzie niczym pozytywnym nie zaskoczył.Ostatnie dwa lata to w zasadzie ograniczyl do udziału w protestach i pikietach a nie do tego został wybrany.

Panie Prezydencie Łużniak, ma Pan mój głos! Jelenia Góra musi być wolna od PiS! Nie damy jej zniszczyć!

Niestety ci twoi idole już zniszczyli Jelenią Górę tak, że ciężko będzie ją odbudować komukolwiek. Głosuj dalej na stołeczki a będziemy wsią gdzieś na południowym - zachodzie Polski.

Ruda już się przylepiła .

Uuu, tak jakoś skromnie z tymi obietnicami jak na PO.Porównując do poprzednich kampanii PO w Jeleniej to nawet bardzo skromne.Po drugie, przecież PO już 12 lat rządzi w Jeleniej Górze.Przecież za stan do jakiego zostało doprowadzone centrum i ogólnie miasto odpowiada głównie PO właśnie, no i SLD do spółki oczywiście.Czy ktoś w ogóle uwierzy, że jak wygra ten kandydat to cokolwiek zmieni się na lepsze po tylu latach marazmu i stagnacji?

Moja cała rodzina głosuje na Pana Łużniaka i tyle w temacie !

Pan Jerzy był wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego od sierpnia 2009- do 2014. Od 2014 zajmuje stanowisko urzędnicze jako pierwszy zastępca Prezydenta Miasta Jelenia Góra.
Co zrobił w tym okresie dla naszego miasta i powiatu. Wiadukty w Piechowicach - KATASTROFA. Lotnisko w Jeleniej Górze - KATASTROFA. Stadion w Jeleniej Górze- KATASTROFA. Łącznik z do Bolkowa do S3 KATASTROFA. KRÓTKO MÓWIĄC , MOŻE JUŻ CZAS NA NOWE POKOLENIE, które pobudzi nasze miasto.

Na szczęście dzięki rządzącemu w kraju PiS i rządzącemu w województwie DRS wszystko zostało naprawione i poprawione.

zaczął doniczki lepic tez katastrofa

A gdzie jakieś konkretne inwestycje, większe niż jakaś marna rewitalizacja parku albo budowa hali, której na pewno nie potrzeba w miejscu, które doszczętnie zakorkuje Zabobrze? Gdzie rozbudowa dróg? Gdzie rozbudowa dzielnicy przemysłowej? Co z dzielnicą centralną? Co z kontynuacją obwodnicy, którą rozpoczął Obrębalski? Co z odkorkowaniem śródmieścia? Co z drogami rowerowymi, żeby w końcu można było bez strachu o własne życie przejechać przez miasto? To miasto jest tak zacofane w porównaniu do innych o podobnej wielkości, że potrzebuje dużych inwestycji na już. Po co opracowywano plany rewitalizacji ul.Bankowej? Po co planowano budowę amfiteatrów w mieście? Po co planowano budowę centrum edukacji i rozrywki na placu po Kilińskim? Po co te wszystkie plany były, jeśli żadnego z nich nie ma w programie Łużniaka? Kto za to wziął pieniądze? Odejdź dziadku i idź bawić wnuki. Tyle nabrałeś naszych pieniędzy przez lata, że na emeryturę wystarczy. Poza tym - czy to prawda, że Łużniak jest zaangażowany w tzw. układ wrocławski odpowiedzialny m.in. za śmierć Magdaleny Żuk?

Ma nasze głosy. Doświadczenie, kultura, konkretne osiągnięcia stoją za tym kandydatem. Nigdy nikogo nie obraził a miał powody.

DRS DRS DRS DRS DRS DRS

To co ten człowiek robił przez ostatnie cztery lata? Co robił od lat 90tych czyli od momentu kiedy zaczął udzielać się w samorządzie? Wygląda na to, że nic nie robił a teraz chce coś nagle zrobić. Dziękuję-ale człowiek, który 20 lat jest w samorządzie i dopiero teraz widzi pewne problemy jest dla mnie niepoważnym kandydatem.

Za to PiS jeśli chodzi o zarobki dla swoich nie żałuje naszych pieniędzy. W listopadzie 2012 r. Puls Biznesu opublikował listy wstydu PSL i PO, pt. „POstawili na swoich”. Lista wstydu Platformy składała się z ponad 400 nazwisk – przykładów nepotyzmu. „Działacze opozycyjnego wówczas Prawa i Sprawiedliwości chętnie się wówczas powoływali na informacje PB i namiętnie krytykowali rządzącą koalicję. Mariusz Błaszczak obawiał się wręcz, że »takie teksty mogą się w przyszłości nie ukazywać«. Niepotrzebnie. Zaledwie rok po objęciu władzy przez PiS opublikowaliśmy listę 1000 działaczy tej partii, ich rodzin i znajomych żyjących na państwowym garnuszku”. Choć lista była dłuższa niż poprzednie, o komentarz ze strony PiS „było dużo trudniej”/cyt Polityka/

Jurku
Będę Cię wspierał !

lepiej zagłosować na tego alkoholika. Będzie leżał naj*** na Ratuszu ale nic nie ukradnie.

Ogolniki juz znamy od dawna a tak konretnie mam pytania do kazdego z kandydatow a dot. Cieplic: 1.jak rozwiąże problem miejsc parkingowych dla mieszkancow i pracujacych w centrum Cieplic, w zwiazku z okupowaniem ich przez 3-4 tygodnie przez kuracjuszy 2) jak zamierza rozwiazac problem pl.piastowskiego a dot.osob pijacychpijacych alkohol + zalatwiajacymi swoje potrzeby fizjologiczne w pobliskich krzewach od wczesnych godz.porannych do nocnych bez jakiejkolwiek reakcji odpowiednich służb ...no chyba, ze "jestesmy juz nadwislanskim bulwarem i pic już mozna wszędzie ",3/ problem smogu w cieplicach 4/ jaki ma pomysl na rozbudowanie cieplickiego aqua...parczku

Putin to bardzo dobry kandydat na Prezydenta Jeleniej Góry

kiedy zaczną budować mieszkania komunalne dla ludzi którzy nie są samobójcami i nie stać ich na banksterski kredyt - ostatni blok komunalny oddano dla ludzi w latach 90 - kiedy będą mieszkania komunalne ?

Dodaj, że zamierzasz sobie wziąć mieszkanie w tym nowym komunalnym, bo poprzednie doprowadziłeś do ruiny

Jakoś sporo ludzi bierze kredyty na mieszkania, więc ty i tobie podobni mogą również a nie wiecznie czekać aż ktoś da.

Pycha i Szmal robi w gacie a reszta plebsu wymyśla jak obrazić kandydata zdrowej części narodu.

Na razie to tobie turlaki poleciały i denerwujesz się że tych z PiS jest po prostu więcej a komentarze popierające Łużniaka pisze cały czas jedna osoba pod różnymi nickami. Te wasze miernej jakości teksty uwielbienia to dziecinada :D Tylko lizaków i piaskownicy w tym wszystkim brakuje. :D

Za to Polskę wymienia się wśród państw, w których prowadzona jest oficjalna współpraca między partiami politycznymi /głównie prawicowymi/ a firmami PR i konsultingowymi w zakresie rozpowszechniania oszukańczej i zmanipulowanej propagandy na stronach internetowych.

Wybiórcza ci takie info podała czy niebieska stacja?

Co, wróciłeś ciecu do pracy i się produkujesz? Internecik w domu nie działa, bo nie zapłacone rachunki, co?

Jesteś typowym wyborcą opozycji - jak już brakuje argumentów ( brakowało ich od początku) to zaczynasz ubliżać. Wy nie potraficie inaczej jak ubliżać i oczerniać PiS-owi i jego wyborcom . Niestety kilka lat temu wyborcy poznali się na waszych płytkich działaniach.

A rachunki mam spokojnie popłacone - martw się o siebie.

Jak już zaczniesz płakać w domu , bo jednak przegracie kolejne wybory to uważaj żebyś komuś w domu nie przylepił kilka wyzwisk z tej że okazji.

Widzę ciołku, że masz przerwę śniadaniową w pracy i pozwolili ci skorzystać z komputerka? A może na komórce w kiblu piszesz, korzystając z tej chwili wolności?
Uprzedzając twoje "przemyślenia" - nie, ja nie mam przerwy, ja piszę o prawie tej samej godzinie, bo odpowiadam na bieżąco na twoje wypociny.

Trochę nie fajnie, obiecanki jakby był z Pisu
Najwięcej zrobię na Zabobrzu bo tam jest najwięcej głosów do wyrwania!!!!
Niestety w tym roku nie ma na kogo głosować!!!!

Boże, Ty widzisz to wszystko i nie grzmisz ! Ty widzisz nasz upadek i pozwalasz aby nasi nieudolni włodarze żyli naszym kosztem i ciągle nas okłamywali i okradali ! Zlituj się nad naszym biednym miastem , oświeć jego mieszkańców i daj nam ludzi prawych i mądrych , aby nas wyprowadzili z tego bagna . Amen

Rządząca polską partia narodowo-katolicka coraz bezwzględniej wykorzystuje media społecznościowe do manipulowania opinią publiczną i podważania procesów demokratycznych.

Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa poparła, a Ogródki Działkowe "Zachód"? Dla mnie to jest ważne, czy działkowcy popierają!!! Też.

JSM POparła kandydata PO?
Chyba w imieniu ścisłej wierchuszki.

skoro to nie artykuł sponsorowany, to rozumiem, ze nowiny juz wiedza na kogo glosowac.... czy to z pieniedzy podatnikow?

Politycy manipulują wyborcami w mediach społecznościowych na masową skalę, za gigantyczne pieniądze. Widać to po wpisach przeciwników Łużniaka.

Pan Jerzy Łużniak ma mój głos, mojej rodziny i znajomych! A ci wszyscy którzy mówią, że w Jeleniej Górze nic się nie dzieje i że to "dziura" i do tego brudna, polecam spacer po naszym mieście. Tak, jest jeszcze dużo do zrobienia, ale przy wsparciu mieszkańców, dobrej Rady Miejskiej nowy Prezydent, a liczę że będzie to Pan Łużniak, będzie kontynuował proces pozytywnych zmian!
POWODZENIA!!!!!

Ja też polecam spacer po mieście i patrzenie pod nogi oraz na wystawy, a nie w niebo. Przestrzeń miejska jest zniszczona i zaniedbana. Chodniki są krzywe, rozkopane, pokruszone i krzywo poukładane, nieremontowane od lat. Natomiast na wystawach jest taka ilość ogłoszeń o lokalach do wynajęcia, jakiej nie było w tym mieście nigdy. Puste witryny, brudne szyby i kartki z ogłoszeniami. Takie mam wrażenia z ostatniego spaceru. Taki obrazek Ci się podoba i dlatego chcesz, żeby Łużniak dalej rządził, tak?

Jak zwykle to samo biadolenie o pustych wystawach sklepowych. Są to prywatne lokale, prywatny interes i tylko właściciele odpowiadają za towar do sprzedania. Wina leży po stronie właścicieli sklepów. Jak sie ma na wystawach badziewie to czego można oczekiwać po klientach?

Oczywiście nie przyszło ci do głowy, że centrum pada, bo ludzie się z tego miasta wynoszą i dlatego, że wokół narosło marketów i dużych galerii, które powinny stać na obrzeżach miasta.

a ile tych prywatnych wynajmuje lokal od miasta i sami wynajmują dalej... to normalne?

Ławka kandydatów nie jest zbyt długa. Łużniak ma doświadczenie i nie będzie się uczył jak zarządzać miastem. Weźmiemy nawiedzonego z prawicy to zamiast patrzeć w przód zacznie pomniki stawiać i żyć tragedią smoleńską. Cały czas lecą inwestycje i to się liczy. Nie ma czasu na eksperymenty.

A co dla Cieplic? Wszystko dla Zabobrza i centrum, a Cieplice to też czesc miasta! Kiedy wreszcie zmodernizują plac zabaw w Parku Norweskim? Czekamy...

A mnie interesuje kiedy coś dla centrum. Cieplice dostały park zdrojowy, park norweski, termy, nowy parking dla autobusów, będzie remont stacji kolejowej, a co dla centrum? Jelenia Góra to przede wszystkim centrum, a Cieplice i Zabobrze to tylko osiedla. Dlaczego nic się nie robi w sercu miasta? Co z remontem Bankowej? Co z drogami rowerowymi w centrum? Kiedy Matejki, Wojska Polskiego, Sudecka itp. przestaną straszyć wyglądem? Kiedy jednolita mała architektura i koniec z barierkami we wszystkich kolorach, a koszami na śmieci i latarniami w jeszcze innych? Kiedy remont chodników? Do tej pory wylewa się tylko smołę na dziury w jezdni, a kiedy generalne remonty ulic z ukierunkowaniem na pieszych i rowerzystów?

Jpierdzi Jeleniogórzanie nie głosujmy na PO to te same dziady co zawsze.

Zaczął się koncert życzeń. Place zabaw, remonty ulic, remont Ciepli itd. Byłoby gdyby nie 500+ i 300+, które przeżerają niektórzy Polacy kosztem właśnie inwestycji, które mogłyby być zrealizowane z udziałem publicznych pieniędzy. Te inwestycje posłużyły by wszystkim. Od 3 lat ani jeden Orlik w regionie nie powstał. A to co zbudowano to przed 2015 r. To że jeszcze coś się buduje to zasługa normalnych samorządów, w których PiS jeszcze na szczęście nie rządzi i nie zrobił jeszcze SKOKu na kasę.

Gdyby nie PiS... Oczywiście. Wszystko by było, gdyby nie PiS. Gdyby nie PiS, to wszystkie ulice już by były wyremontowane, w Cieplicach wszystko byłoby jak nowe i smog by zniknął. Tylko nie wiem, czy zauważyłeś, że PiSu nie było przez 8 lat i jakoś niestety, ale miasto w tym czasie się zwijało, zamiast rozwijać. Coś nietrafna ta twoja analiza. Na dodatek łącznika do S3 w ogóle w planach nawet nie było, a tu przyszedł nagle PiS i łącznik będzie. Kasa jest, projekty zaraz powstaną i do 2024 ma być gotowy. Może byłby już dawno, GDYBY NIE PLATFORMA!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.