Karkonosze: dwa prezenty i po meczu

Karkonosze Jelenia Góra przegrały u siebie z Orlą Wąsosz 1:2 w meczu 18. kolejki IV ligi. To spotkanie to niemal podręcznikowy przykład, jak przegrać mecz na własne życzenie.

Orla wprawdzie zaczęła lepiej niż gospodarze i kilka razy groźnie zaatakowała bramkę Karkonoszy, ale albo na miejscu byli obrońcy, albo czujny w bramce gospodarzy był Oskar Wieliczko. W 12. minucie w niegroźnej wydawałoby się sytuacji Patryk Bębenek faulował Dariusza Gęstwę i sędzia wskazał „wapno”. Karnego na gola zamienił Robert Sobieraj. Później uwidoczniła się przewaga gospodarzy. W 28. minucie Oskar Giziński przedarł się prawą stroną i niemal z linii końcowej zagrał wzdłuż bramki. Piłkę do siatki wepchnął Michał Staniszewski. Staniszewski mógł strzelić w pierwszej połowie jeszcze jednego gola, ale w dogodnej sytuacji zamiast strzelać, minął obrońcę i za daleko wypuścił sobie piłkę. W drugiej połowie niewiele ciekawego się działo pod jedną i drugą bramką. Optyczną przewagę miały Karkonosze, ale niewiele z niej wynikało.

Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w końcówce obrońca Karkonoszy Jakub Matuszewski popełnił fatalny błąd, oddając piłkę rywalom. Dariusza Gęstwa nie zmarnował sytuacji sam na sam i dał swojej drużynie 3 punkty.
Karkonosze Jelenia Góra – Orla Wąsosz 1:2 (1:1)
bramki: Staniszewski 28' – Sobieraj 13', Gęstwa 81'
żółte kartki: Gałach oraz Gąsiorowski
Sędziował: Marcin Tomalski.
Widzów: 80.
Karkonosze: Wieliczko – Proietti, Matuszewski, Turczyk, Firlej, Bębenek, Michałek (78' Lekszycki), Poszelężny, Giziński, Gałach, Staniszewski (74' Vitolnieks).
Orla: Malisz – Makieła, Koroś, Gęstwa (86' Stawiski), Śmigielski, Szaciło, Sobieraj (46' Gąsiorowski), Kendzia, Moskwa (63' Kacprzak), Pukała, Jurga (75' Srebniak).