Karkonosze efektownie kończą rundę jesienną

Efektownym zwycięstwem zakończyli rundę jesienną w IV lidze piłkarze KS Karkonosze Jelenia Góra. Biało – niebiescy w 15. kolejce rozgrywek rozgromili, na własnym obiekcie Spartę Grębocice 6:1 (3:0).

Spotkanie toczyło się przy rzęsiście padającym deszczu, na grząskim, nasiąkniętym wodą boisku. Mimo to, podopieczni trenera Marka Siatraka bardzo dobrze poradzili sobie z tymi trudnymi warunkami. W przeciwieństwie do kilku wcześniejszych meczów piłkarze Karkonoszy zaprezentowali dobrą skuteczność strzelecką, choć trzeba przyznać, że gdyby wykorzystali wszystkie swoje szansę to zakończyliby zmagania z dwucyfrowym dorobkiem bramkowym. Szkoda tylko, że ich efektowną wygraną oglądała jedynie garstka najwierniejszych kibiców. Na trybunach stadionu przy Złotniczej zasiadło tylko około 30 widzów.
Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Już w 10 minucie po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się, po indywidualnej akcji Robert Lekszycki. W 25 minucie kontratak Karkonoszy, na drugiego gola zamienił Michał Piechuta. Osiem minut później ten sam gracz został faulowany w polu karnym i sędzia spotkania Michał Hnatkiewicz podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki Sparty podszedł bramkarz Karkonoszy Michał Dubiel i pewnym strzałem przy słupku ustalił wynik pojedynku, do przerwy na 3:0.
Po zmianie stron nadal ton wydarzeniom na boisku nadawali biało – niebiescy, jednak dość długo mimo kolejnych sytuacji, nie miało to przełożenia na efekt bramkowy. Dopiero w 75 minucie czwartego gola dla Karkonoszy zdobył, w zamieszaniu podbramkowym, Bartosz Poszelężny. W 85 minucie moment rozluźnienia, jakie wkradło się w szeregi uspokojonych wysokim prowadzeniem gospodarzy, wykorzystał Szyman Józewczak, strzelając honorową bramkę dla Sparty. Ostatnie słowo należało jednak do jeleniogórzan. W 88 i 90 minucie dwukrotnie bramkarza z Grębocic pokonał rezerwowy Łukasz Kowalski ustalając wynik spotkania na 6:1 dla Karkonoszy.

KS Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Grębocice 6:1 (3:0)
Bramki: Lekszycki 10', Piechuta 25', Dubiel 33' (karny), Poszelężny 75', Kowalski 88 i 90' oraz Józefczak 85'.
Karkonosze: Dubiel, Cichoń (83' Statkowski), Wawrzyniak, Firlej, Pytel, Poszelężny, Kuźniewski, Szramowiat (83' Wersocki), Lekszycki (74' Kozołubski), Piechuta (71' Kowalski)
Sparta: W. Kubik, Grudecki, Łojewski, Kucner, A. Kubik, Gniewosz (86' Ziobroniewicz), Duda, Robacki, Żmudziński (78' Józefczak), Wolski, Smoliński.