Karkonosze na remis, Olimpia też. Wyniki IV ligi

Kacper Kloczkowski tym strzałem zdobył gola dla Olimpii.

Bardzo dobry mecz obejrzeli kibice w Kowarach: miejscowa Olimpia zremisowała z rewelacyjnym beniaminkiem Sudetami Giebułtów 2:2. Pierwszy punkt w nowym sezonie zdobyli też piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra.

Jeleniogórzanie zremisowali bezbramkowo w Grębocicach z miejscową Spartą. Podopieczni Marka Siatraka mieli lekką przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować golem. Na brak emocji nie narzekali kibice w Kowarach. Olimpia dwukrotnie prowadziła, ale goście za każdym razem doprowadzali do wyrównania.

W 5. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Baszak i było 1:0. Trzy minuty później w polu karnym gospodarzy faulowany był Serhii Taran i sędzia wskazał na jedenastkę. Na gola zamienił go Sebastian Andrychów. Goście radzili sobie coraz śmielej, dobrej okazji nie wykorzystał Daniel Ziółkowski, który przestrzelił w niemal dwustuprocentowej sytuacji. Wcześniej centrostrzał Tarana z rzutu wolnego z najwyższym trudem obronił bramkarz Olimpii Pavels Dorosevs. Niedługo po tym zdarzeniu obrońca gości Jakub Gilewski we własnym polu karnym sfaulował Mateusza Zatylnego i sędzia podyktował karnego dla gospodarzy. Do piłki podszedł Aleksejs Glinics, ale Mateusz Gilewski obronił jego strzał.
Tuż przed przerwą talentem błysnął Kacper Kloczkowski. Ładnym zwodem „położył” obrońcę i strzelił lewną nogą w długi róg bramki, wyprowadzając Olimpię na prowadzenie 2:1. Po zmianie stron Sudety doprowadziły do wyrównania. Faulowany w polu karnym Olimpii był Patryk Szczęsny, a karnego na gola ponownie zamienił Andrychów.
W szeregach kowarzan jest coraz większa grupa zawodników z Łotwy. W drużynie zadebiutowali wspomnieni bramkarz Dorosevs oraz obrońca Glinics. Trzeci z zawodników z tego kraju nie jest jeszcze zarejestrowany. Z kolei na ławce trenerskiej Olimpii zadebiutował 49-letni Łotysz Aliks Karklins. W latach 2012-2014 był m.in. trenerem Spartaksa Jurmala, z którym występował w europejskich pucharach. Przez wiele lat zajmował się pracą z młodzieżą w klubie SK Babite. Posiada licencję trenerską UEFA A.

Olimpia Kowary – Sudety Giebułtów 2:2 (2:1)
Bramki: Baszak 5', K. Kloczkowski 44' – Andruchów x2 (8' i 68', oba z karnych)
żółte kartki: Szujewski, J. Kloczkowski oraz P. Szczęsny, B. Szczęsny, J. Gilewski.
Sędziował: Waldemar Socha jako główny oraz asystenci Piotr Bajer i Andrzej Socha.
Widzów: 150.
Olimpia: Dorosevs - Glinics, Baszak, Kosmacovs, Szujewski, Zieliński, J. Kloczkowski (85' Wiśniewski), Kraiński, Zatylny, Marciniak, K. Kloczkowski.
SUDETY: M. Gilewski – Mockało, Andruchów, P. Szczęsny, J. Gilewski, Kurek, B. Szczęsny, Taran (65' Rymer), Tyszkowski (85' A. Gilewski), Ziółkowski, Romanowski (46' Chlabicz).