Karkonosze na szóstkę

Daniel Gałach zdobył dwa gole tydzień temu, w sobotę zanotował tyle samo trafień.

Trwa znakomita passa Karkonoszy. Jeleniogórscy piłkarze odnieśli czwarte kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. Pokonali na wyjeździe Olimpię Kamienna Góra aż 6:0.

Zwycięstwo biało-niebieskich było do przewidzenia, gdyż Olimpia zajmuje na razie ostatnie miejsce w tabeli IV ligi i wygrała dotąd tylko jeden mecz. Zaskakują natomiast rozmiary wygranej podopiecznych Marka Siatraka.

Mecz ten na pewno zapamięta zaledwie 17-letni Kacper Gęślak. W Kamiennej Górze zdobył bowiem swojego pierwszego gola w zespole seniorów, otwierając tym samym wynik. Była to 12. minuta spotkania. Na 2:0 podwyższył Oskar Giziński a tzw. gola do szatni dołożył Bartosz Poszelężny. Ten sam zawodnik rozpoczął strzelanie po przerwie, podwyższając w 46. minucie na 4:0. Do protokołu wpisał się także Daniel Gałach, strzelając dwa gole i ustalając wynik. Mecz ten odbył się bez udziału publiczności, gdyż potraktowano go jako spotkanie podwyższonego ryzyka.
Po tym zwycięstwie Karkonosze awansowały na wysokie, piąte miejsce w tabeli. Za tydzień mogą być jeszcze wyżej, gdyż podejmują u siebie trzecią w tabeli Stal Chocianów (sobota 7 października, godz. 17.00, stadion przy ul. Złotniczej). Karkonosze mają 14 punktów, Stal – 16. W przypadku zwycięstwa, jeleniogórzanie wyprzedzą tego rywala w tabeli.

Olimpia Kamienna Góra – Karkonosze Jelenia Góra 0:6 (0:3)
Olimpia: D. Powiertowski – J. Zasada (30' Łatka), K. Zasada (46' Schabiński), Filip, Kraszewski, Kwaśniewski (80' Kumorek), Sochacki, Sobierajski, Domin, Buda (65' Młodziński), P. Powiertowski.
Karkonosze: Wieliczko – Kuźniewski, Firlej, Woźniczka (70' Pytel), Denis (70' Śniegula), Giziński (62' Statkowski), Poszelężny, Bębenek, Szramowiat (62' Kozołubski), Gęślak, Gałach.