Karkonosze tracą przewagę

Zawodnicy z Jeleniej Góry przegrali 0:1 z wyjazdowym meczu z LZS-em Stary Śleszów i ich przewaga nad trzecią w tabei drużyną stopniała do zaledwie dwóch punktów. Podopieczni Artura Milewskiego nie wykorzystali rzutu karnego.

Mecz nie był wielkim widowiskiem a dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Gospodarze byli bliżsi zdobycia gola, ale po strzale jednego z nich z rzutu wolnego piłka trafiła w słupek.

Jeleniogórzanie wystąpili w nieco eksperymentalnym składzie w obronie – bez swoich dwóch stoperów. Marek Wawrzyniak odczuwa jeszcze skutki urazu z poprzedniego spotkania. Marcinowi Pacanowi odnowiła się kontuzja pachwiny i w 30 minucie został zmieniony. W efekcie do obrony został przesunięty Kazimierz Hamowski, a jego miejsce w środku zajął Tomasz Malinowski.

Emocje zaczęły się na pół godziny przed końcem. W 62 minucie Paweł Walczak wrzucał piłkę w pole karne, jeden z obrońców gospodarzy dotknął piłki ręką i sędzia wskazał na karnego. Niestety, Nowicki wyczuł intencje Malarowskiego i obronił strzał pomocnika biało-niebieskich. Kilka minut później sędzia znowu wskazał na „wapno”, ale tym razem to na polu karnym Karkonoszy. Tym razem ręką w polu karnym zagrał Ziomek. Iwan pokonał Dubiela i gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

– To był trudny mecz, tzw. piłkarskie szachy – podsumowuje trener jeleniogórzan Artur Milewski. – Mimo eksperymentalnego zestawienia obrony, nie wyglądało to źle, dawaliśmy radę. Niestety, sprawdziło się powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Szkoda, bo gdybyśmy wykorzystali karnego, mecz ułożyłby się inaczej.

Po tym spotkaniu Stary Śleszów awansował na 3. miejsce w tabeli i do drugich Karkonoszy traci już tylko 2. punkty.

LZS Stary Śleszów – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0)

Karkonosze: Dubiel – Ziomek, Pacan (29' Malinowski), Siatrak, Palimąka – Bednarczyk (46' Walczak), Malarowski, Hamowski, Szramowiat (64' Woźniczka) – Kusiak, Firlej.