Karkonosze wciąż bez zwycięstwa

Zawodnicy Karkonoszy przegrali po walce wyjazdowy mecz z Orlą Wąsosz 1:2. W tym sezonie IV ligi jeleniogórzanie jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa.

W meczu z Orlą wystąpił m.in. 17-letni Kacper Gęślak, który bardzo dobrze spisuje się w drużynie juniorów. W 25. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Konrad Węglarz. Wprawdzie po zmianie stron (w 53. minucie) Daniel Gałach doprowadził do wyrównania, ale kilka minut później Orla znowu cieszyła się z prowadzenia. Strzelcem gola ponownie był Konrad Węglarz. Mimo starań i przewagi w końcówce, podopieczni Maria Siatraka nie zdołali zmienić niekorzystnego rezultatu i wywieźć choćby punktu.

Po czterech meczach jeleniogórzanie mają zaledwie 2 punkty na koncie i zajmują miejsce w strefie spadkowej tabeli IV ligi. Częściowym usprawiedliwieniem może być fakt, że biało-niebiescy dotąd grali z rywalami z czołówki. W najbliższą sobotę (9 września, godz. 18.00, stadion przy ul. Złotniczej) zmierzą się z Nysą Zgorzelec.

Orla Wąsosz – Karkonosze Jelenia Góra 2:1 (1:0)
bramki: K. Węglarz x2 – Gałach

Karkonosze: Wieliczko – Kuźniewski, Woźniczka (63' Kozołubski), Siatrak, Denis, Bębenek, Lekszycki (77' Staniszewski), Poszelężny (84' Pytel), Gałach, Firlej (36' Wersocki), Gęślak (70' Statkowski).