Karkonosze znów przegrały. Wyniki IV ligi

Zawodnicy Karkonoszy Jelenia Góra przegrali na wyjeździe z Nysą Zgorzelec 1:3. To trzecia porażka z rzędu biało-niebieskich. Spadek formy czy już kryzys?

Po obiecującej inauguracji wiosennej IV ligi i zwycięstwie ze Sparta Grębocice 2:1 wydawało się, że jeleniogórzanie są w dobrej formie. Złudzeń pozbawił ich Apis Jędrzychowice, który rozgromił zespół Marka Siatraka aż 7:1. Tydzień później dość pechowo jeleniogórzanie przegrali 1:2 z Orlą Wąsosz, a w minioną sobotę ulegli broniącej się przed spadkiem Nysie Zgorzelec 1:3.

Pierwszą bramkę dla zgorzelczan zdobył w 24. minucie Maciej Machowski, który przed laty grał w Karkonoszach. Wyrównał jeszcze przed przerwą Bartosz Poszelężny. Po przerwie strzelali już tylko gospodarze. Gole zdobyli Damian Buzała i Łukasz Wójcik. Było to pierwsze zwycięstwo Nysy na wiosnę.
Zgorzelczanie po tym meczu mają 17 punktów i zajmują 14. miejsce w tabeli. Karkonosze z dorobkiem 30 punktów są na 6. miejscu. W najbliższą środę (18 kwietnia, godz. 17.) jeleniogórzanie grają na wyjeździe z innym broniącym się przed spadkiem zespołem – Górnikiem Złotoryja. Jeśli chcą liczyć się w czołówce, muszą zakończyć złą passę i wygrać.

Nysa Zgorzelec – Karkonosze Jelenia Góra 3:1 (1:1)
bramki: Machowski 24', Buzała 66', Wójcik 82' oraz Poszelężny 39'