„Karkonoszki” uratowały I ligę

„Karkonoszki” uratowały I ligę

Jeleniogórskie koszykarki musiały wygrać trzeci mecz w fazie play out i zrobiły to. W niedzielny wieczór (24 marca), przed własną publicznością pokonały 58:56 AZS AJP III Gorzów Wielkopolski. Tym samym zespół MKS MOS Karkonosze nie został zdegradowany z I ligi kobiet. Po niezwykle zaciętej, nerwowej, pełnej niesamowitych emocji do końcowych sekund potyczce, kibice na stojąco gromkimi o długimi brawami podziękowali ambitnym i walecznym zawodniczkom.

W zmaganiach jeleniogórzanek z gorzowskimi akademiczkami był remis 1:1 (67:53 i 48:56). O utrzymaniu jednej z tych drużyn na zapleczu żeńskiej ekstraklasy rozstrzygnęła trzecia, niedzielna, decydująca konfrontacja. Liczyły się dwie wygrane.

Dla zwycięskiego teamu trenera Ireneusza Taraszkiewicza punkty zdobyły Daria Walczak 13, Aleksandra Lorenz 11, Wiktoria Hałubek 10, Patrycja Gałka i Konstancja Karaś po 6, Marta Klementowska i Celina Kwietoń po 5, Angelika Stefan 2.

- Bardzo się cieszymy, że udało się nam pokonać trudnego przeciwnika. Grałyśmy zespołowo, dziewczyny walczyły w obronie i w ataku, nie poddawały się do ostatnich sekund. Dzięki temu wygrałyśmy – powiedziała szczęśliwa, podobnie jak klubowe koleżanki, kapitan zespołu „Karkonoszek” Marta Klementowska.   

kul-stob (1).JPG
kul-stob (2).JPG
kul-stob (3).JPG
kul-stob (4).JPG
kul-stob (5).JPG
kul-stob (6).JPG
kul-stob (7).JPG
kul-stob (8).JPG
kul-stob (9).JPG
kul-stob (10).JPG
kul-stob (11).JPG
kul-stob (12).JPG
kul-stob (13).JPG
kul-stob (14).JPG
kul-stob (15).JPG
kul-stob (16).JPG

Komentarze (2)

To był festiwal oszustwa. "Dzięki temu wygrałyśmy.." Panowi sędziowie pokazali jak można skrzywić piękno sportu, pani komisarz nic nie zrobiła gdy okazało się że dwukrotnie nie włączono czasu 24 sec. Przypadek? Nie sądzę.

Serdeczne gratulacje!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.