Karta się odwraca

Karta się odwraca

Sześcioosobowa kolej linowa, zjeżdżalnia saneczkowa, park dinozaurów i Kolej Izerska – jest szansa, że te inwestycje, zapowiadane w Szklarskiej Porębie od lat, zostaną wreszcie zakończone.

- Chciałbym, aby w wakacje zjeżdżalnia była gotowa – mówi Piotr Kaczmarski, prezes spółki, która buduje zjeżdżalnię saneczkową w parku Esplanada w Szklarskiej Porębie. Gdyby formalności związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę poszły sprawnie, zjeżdżalnia byłaby już dawno gotowa. Z powodów proceduralnych i protestów sąsiadki rozpoczęcie budowy odwlekło się w czasie.

Teren budowy, tuż obok głównej drogi w mieście, został już ogrodzony, rozpoczęły się roboty ziemne. Dokładny termin zakończenia prac i otwarcia zjeżdżalni zależy od pogody. Zjeżdżalnia – przypomnijmy – ma być nieco podobna do tej na stoku Kolorowa w Karpaczu. Pracę znajdzie przy niej siedem lub osiem osób.

To dopiero pierwszy etap inwestycji. Drugi zakłada budowę restauracji i placu zabaw. Na razie nie wiadomo, kiedy te obiekty powstaną.

Dinozaury w wakacje

Już dwa lata temu zapowiadano otwarcie parku dinozaurów w lesie w pobliżu „Gierkówki”. Przywieziono kilka i... na tym się skończyło. Przedstawiciel właścicieli – spółki biznesmenów z województwa lubuskiego, tłumaczył to problemami z dojazdem na plac budowy. To rzeczywiście był problem – w pobliżu bardzo długo trwały roboty wodno-kanalizacyjne, m. in. budowa oczyszczalni ścieków.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 17/10.
 

Komentarze (18)

W prawym górnym rogu wpisujemy ,"Dinozaury nie przybyły". Można dowiedzieć się trochę prawdy z jakimi problemami borykali się urzędnicy i sam inwestor. Więcej na temat parku rodzinnego. Wpisujemy. Esplanada Szklarska Poręba Park Rodzinny. Powodzenia z inwestycjami,nie mogę się doczekać.

Park Dinozaurów i Rynna Zjazdowa. Brawo! Brawo! Wystarczy spojrzeć na Skwerek Radiowej Trójki, jakieś "kurniki" pozbijane z desek, a tuż nad Skwerkiem przy skrzyżowaniu głównych ulic, jakieś "Sznury" od drzewa do drzewa... To jest centrum Szklarskiej Poręby? Czy jakiś "wśowy Disneyland"?

A gdzie są entuzjaści kolei izerskiej.Tyle szumu, relacji, zdjęć z remontu linii. Nie wspomnę o rozpoczęciu liczenia niezliczonej ilości pasażerów na pierwszym przejeździe.Termin zakonczenia remontu to 30.11.2009. W 2010 na Bieg Piastów pociag miał przewieź uczestników,turystów. Nikt nie protestuje, że nie dotrzymano terminu przetargu, że do Jakuszyc nadal dojeżdża sie samochodami i zanieczyszcza się środowisko. A chciałbym przypomnieć, że wydano już tyle pieniedzy /12mnl/, a dodatkowo należy wykonać remont odcinka Szklarska Poręba Górna do odcinka skad bierze poczatek kolej Izerska oraz odcinek Jelenia Góra - Szklarska Poręba.I nie ma pewności, że będzie frekwencja 30% pasażerów. PKS Jelenia Góra w 2008 odwołał jedyny kurs w wekendy przez Harachow. A z jeleniej Góry do Trutnova gdzie jest udokumentowana duża ilosć pasażerów / w 2008 w 27 kursach pociagu około 8000 pasażerów/, gdzie nie wydano żadnej złotówki w remontu torów, pociąg kursuje tylko w wekendy i 3 miesiące.

A ci ludzie z dzidami to ze Szklarskiej?

Jeszcze tylko zabierzcie od nas Zastępcę Burmistrza to do pełni szczęścia niczego nam nie zabraknie.Może go wrzucić do Parku Dinozaurów jego prymitywizm i ****stwo będzie tam zupełnie na miejscu.

To przodkowie kilku naszych Włodarzy którzy niedawno wyszli z jaskiń a świadczy o tym ich prymitywizm.

A jednak to w dalszym ciągu tylko obietnice. O odwróceniu karty będzie można powiedzieć wtedy, gdy inwestycje zostaną oddane do użytku. Moje obawy są tym większe, że zjeżdżalnię buduje spółka, której prezesem jest przyjaciel burmistrza miasta i przewodniczącego rady miejskiej a jednocześnie wybitny dziennikarz Polskiego radia i lokalnej prasy. Czy zna się na budownictwie ? Ile inwestycji spółka pod jego prezesurą wykonała ? Cz zna się na prawie budowlanym? A moze po prostu zna się z burmistrzem, przewodniczącym rady i paroma radnymi z Lokalnej Organizacji Turystycznej, ktorej chyba przewodniczy.

No tak Burmistrz na którego niestety głosowałam okazał się farbowanym lisem.a tyle nam obiecywał.Nie mogę sobie wybaczyć swojej naiwności.Władza u ludzi szlachetnych wzmacnia ich uczciwość a u ludzi podłych ich zło.

Piotr Kaczmarski, dziennikarz Radia "Wrocław" zrobił się pseudobiznesmenem w Szklarskiej Porębie. Facet nie ma pojęcia o biznesie i inwestycjach. Niech lepiej pracuje w tym niszowym radiu.

Pan Piotr Kaczmarski z Radia Wrocław znakomicie sprawdził się jako dziennikarz. Teraz próbuje biznesu. Mam nadzieję, że okaże się w tym równie dobry. Tak to już jest, że jak ktoś jest inteligentny, wykształcony i uczciwy to wszędzie sobie poradzi a jak się jest przygłupem (nawet wykształconym) nie poradzi sobie nigdzie. Dobrze, że Pan Piotr Kaczmarski jest z nami w Szklarskiej Porębie. Mamy już dość przygłupów.

...a ja znam jednego wykształconego, który wreszcie jest na swoim miejscu. Dawniej był włodarzem naszego miasta a teraz koraliki na żyłkę nawleka. Dobrze, że chłop robi to co lubi i to co potrafi. ;)

Wypadek na budowie w Szklarskiej Porębie???? - NJ z dn.11.05.10

Ten wypadek to strasznie przykra sprawa. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i chłop się z tego jakoś wyliże...
Tylko chwila nieuwagi wystarczyła aby stało się to nieszczęście. Naoczni świadkowie mówią, że wystraszył się, bo w oknie domu naprzeciwko zobaczył jakąś ciemną postać ze strasznym wyrazem twarzy. Teraz jest w szoku i nie potrafi powiedzieć czy to był człowiek, zwierzę czy jakiś diabeł :evil: :evil: :evil:

Wypadek? A to, że spółka ma tylko 200.000 kapitału założycielskiego to co? Pewnie przypadek. Ciekawe jak z tych 200.000 wybudują park rozrywki za 3.000.000? Tak sobie liczę na palcach, że to 15 razy więcej! Który bank na to pójdzie?

Krzysiu: dinozaury już przybyły ;)
Anonimowy 2010-05-02 10:07:50: kurniki na skwerku trojki rozebrane :)
Obserwator: do Jakuszyc już jeździmy pociągiem ( o to chodziło), a na dniach nawet do Czech.
Vratislav: tak, to referendarze :)
Anonimowy 2010-05-03 10:02:09: nie udało się. Ale może z Jurkiem będzie łatwiej.
Kornelia: Masz rację. Niestety twoi przodkowie to neandertalczycy. Co się z nimi stało?
anonimowa (2010-05-03 21:36:11), no chyba się zna nie tylko na dziennikarstwie, ale też na budownictwie i na biznesie. Omnibus? :)
Anonimowy 2010-05-04 10:52:47: Czy wichniak jest farbowanym lisem? Zjeżdżalnia stoi, dino park stoi, wyciąg budują...
xxx 2010-05-09 13:35:26 facet nie ma pojęcia, ale rynna stoi i działa. Jak przeczytałem na jego "naszej klasie", to może rynna działa dlatego, że jest po ekonomii? Ma nawet dyplom mgr! (bynajmniej nie wałbrzyskierj sorbony)
+++ 2010-05-09 14:09:21 - wszak wykończył kilku fajfusów i złodziei.
yyy2010-05-11 20:34:04 Podobno nawet koralików nawlekać nie potrafił i go wyp... z roboty.
Jórek Skarrze Pyta 2010-05-15 11:00:27 - no i h... wybudowali za 200 tys. Co ty na to?

Nie! To nie zwierze! To Jurek!

Rynna jurkowi spać nie daje. Jakieś takie oświetlenie disco zrobili.A niech i szklag trafi. qwczesniej to tylko w dzeń w k***iało. A teraz to także w nocy

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.