A klasa I grupa XI kolejka - wyniki, omówienie spotkań, tabela, strzelcy

Woskar Szklarska Poręba - Włókniarz Chełmsko Śląskie 1:3 (0:1)

Bramki: Łozowski – Wójcik, Filipek, Pączkowski, czerw. k.: Sucharczyk (87., Woskar, faul)

Czarni Przedwojów - Lechia Piechowice 4:3 (1:3)

Bramki: Doliński (2), Kwaśniewski, Wasilewski - ;

Piast Bolków - Rudawy Janowice Wielkie 2:3 (0:2)

Czyżycki, Kmiecik (k.) – Szarafin, Buczyński, czerw. k.: Strzelecki (75., Piast, uderzył rywala)

Olimpia II Kowary - Orzeł Wojcieszów 1:0 (1:0)

Bramka: sam. (D. Skorupa, j.)

Pogoń Świerzawa - Bóbr Marciszów 3:1 (2:0)

Bramki: Sielach, Zajda (2) – Kaczmarczyk, czerw. k.: Słomka (75., Pogoń, 2 ż.)

Orzeł Lubawka - Chojnik Jelenia Góra 3:2 (1:1)

Bramki: Orzechowski, J. Adamowicz, K. Adamowicz – Tusiński, Rzepecki;

KS Łomnica - Nysa Wolbromek 7:0 (3:0)

Bramki: Krupa (2), Kaszuba, Amborski, Kostka, Sielicki, Aleksiejew.

Trudno uznać zwycięstwo wicelidera nad liderem za wielką sensację, biorąc jednak pod uwagę ostatnie wyniku obu drużyn, otwarcie zgłaszane aspiracje Woskara i to, że mecz odbywał się na jego boisku można chyba mówić o pewnej niespodziance. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando miejscowych – Woskar przeważał i stwarzał sytuacje, sam Walczak mógł już tej części gry przesądzić o wyniku, bo okazji miał na 4 gole. Do siatki jednak nic wepchnąć się nie udało, a w końcówce I połowy jedna z nielicznych okazji (po rogu) wykorzystali goście. Po zmianie stron Woskar jeszcze przez chwile grał nieźle i udokumentował to wyrównując. Potem jednak z minuty na minutę gospodzie gaśli, a Chełmsko rosło w siłę i w końcówce przeważyło losy spotkania na swoją stronę (nie bez pomocy fatalnie spisującej się w tym fragmencie obrony Woskra). Obie drużyny – to rzadkość, więc trzeba podkreślić – komplementowały trójkę sędziowska, która mecz prowadziła wzorowo.

W meczu sąsiadów z tabeli Przedwojowa i Piechowic lepsi gospodarze. Spotkanie było emocjonujące, z dobrą grą, mnóstwem okazji bramkowych po obu stronach i o zmieniającej się dramaturgii. Po pierwszej połowie prowadziła Lechia, głównie dlatego, że była skuteczniejsza; a gdy jeszcze ich bramkarz obronił karnego, wydawało się, że nic złego nie może jej już spotkać. Tyle, że po zmianie stron, to Czarni zaczęli wykorzystywać swoje sytuacje, ostatecznie na kwadrans przed końcem wychodząc na prowadzenie. Potem jeszcze oba zespoły miały okazje na bramki, ale gole już nie padły.

Za niespodziankę można uznać porażkę Bolkowa z Rudawami. Piast zagrał słabo, a Janowice były mocno zmobilizowane na ten mecz. Gospodarze jako tako spisywali się tylko w pierwszej połowie, prowadzili grę, mieli okazje (poprzeczka), ale bramki strzelały kontrujące Janowice. Po zmianie stron Piast zagrał jakby bez woli zwycięstwa, a gdy jeszcze sędzia wyrzucił Strzeleckiego za uderzenie rywala (w reakcji na ostry faul) sprawa była już przesądzona.

Olimpia Kowary skromnie wygrała z Wojcieszowem po meczu, w którym każda z drużyn mogła pokusić się o wygraną, bo spotkanie było wyrównane, a sytuacje stwarzały oba zespoły. O wszystkim przesądziła pechowa interwencja wojcieszowskiego zawodnika i „swojak” – jedyna bramka w tym meczu.

Radość z wygranej popsuła Kowarom informacja od zielonego stolika: ich efektowne zwycięstwo z IX kolejki w Bolkowie (było 0:5) zamieniono na walkower dla gospodarzy. W Kowarach uważają, że niesprawiedliwie: wszystko przez to, że dwóch zawodników Kowar zapomniało dowodów osobistych, a jest obowiązek legitymowania się dokumentem ze zdjęciem. – Zrozumiałbym się, gdyby chodziło o jakiś przekręt, o grę nieuprawnionych czwarto ligowców, ale to byli Szeliga i Szpytna, zawodnicy A-klasowi, a sędzia zwracał się do nich po imieniu, co znaczy, że ich dobrze znał, czyż więc nie jest to przejaw złej woli – irytował się trener Olimpii i zapowiada odwołanie od tej decyzji.

Jedenaście kolejek czekać musiała Świerzawa na zwycięstwo na własnym boisku. Pomógł beniaminek z Marciszowa, który zagrał słaby mecz i nie sprawił dużego kłopotu miejscowym. Świerzawianie wygraną osiągnęli dzięki niezłej grze przez mniej więcej godzinę, gdy grali piłką i stwarzali sytuacje. Potem dostosowali się do rywali opierających grę na długich podaniach „na aferę” i spotkanie wyrównało się, a do tego stało irytująco przewidywalne.

W meczu Lubawki z Chojnikiem goście mieli piorunujący początek i równie mocny koniec – gola zdobyli już  pierwszej akcji meczu (29 sek.), a tego dającego wygraną w 90. minucie. Chojnik początkowo odstawał od rywali, ale potem w Orle posypały się kontuzje - potrzeba było aż 6 zmian, po których jeleniogórzanie byli już  stanie nawiązać walkę. I przy odrobinie szczęścia wywieźć z Lubawki punkt.

W Łomnicy rywale z Wolbromka od początku skazani byli na klęskę. Przyjechali tylko w dziewięciu i nie byli w stanie nawiązać walki. Mogą być zadowoleni, że skończyło się na „siódemce”.

Tabela po 11. kolejce (mecz Piast Bolków – Olimpia Kowary – na boisku 0:5 – OZPN zweryfikował na walkower dla gospodarzy)

10 - M. Nowak (Chełmsko),

9 - Pączkowski (Chełmsko), J. Adamowicz (Lubawka), Kaszuba (Łomnica), Kotarba (Szklarska),

8 – Wójcik (Chełmsko), Aleksiejew (Łomnica),  Myjak, Kowalski-Ciepiela   (Piechowice),

7 - S. Stępień (Bolków), Kurek, Doliński (Przedwojów), Sielach (Świerzawa)

6 - Korendał (Bolków), G. Głowacki (Chełmsko), Musiał, (Lubawka), Śmigasiewicz (Piechowice), Turczyk, Kucharczyk  (Szklarska), D. Nowak (Wolbromek),

5 - Szarafin (Janowice), Seta (Jelenia Góra), Dregan (Kowary) Morański (Piechowice),

4 – D. Butyński (Janowice), Cieślak, Denis (Kowary), Kosiorowski (Marciszów), Gwiżdż(Przedwojów), D. Skorupa (j.) (Wojcieszów),   Z. Nowak (Wolbromek),

3 – Durajczyk (Bolków),  Dutczak (Chełmsko), O.  Butyński, Młodziński (Janowice), Charko (Jelenia Góra),  Kucharski (Lubawka), Migacz (Przedwojów), Kułakowski, Zajda (Świerzawa), Dumicz, Lidke, Klawiński (Wojcieszów), Dębski (Wolbromek),