A klasa III grupa IX kolejka - wyniki, omówienia, tabela, strzelcy

Na boiskach A klasy - grupa III

Grupa III

Apis Jędrzychowice- LZS Łaziska 8:1 (2:1)

Bramki: Rydol -3, Łazarewicz -2, Glanc -2, Bryjek, dla Łazisk – Barchacki

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu. Gospodarze przeważali, ale Łaziska skutecznie się broniły, mimo braku ostatniego stopera Chryjaka. Duch w drużynie gości upadł po utracie 4 bramki. Apis bezlitośnie w końcówce trafiał do siatki co kilka minut.

KS Stare Jaroszowice – Rybak Parowa 1:2 (1:0)

Bramki: dla Jędrzychowic – Cieślicki, dla Parowej – Jackowiak

To był mecz walki,z acięty, jak przystało na sąsiadów z tabeli. Pierwsza połowa była dla gospodarzy, druga dla gości.. Bramka wyrównująca padła po błędzie bramkarza gospodarzy, a decydująca bramkę stracili po zgrabnej kontrze

LZS Brzeźnik – LZS Zaręba 4:2 (1:0)

Bramki dla Brzeźnika: Oleksiak, J. Stępak – 2, Miżdal, dla Zaręby – Kret, Rowiński

W Brzeźniku wielka radość z efektownego zwycięstwa, ale i niedosyt. Przy stanie 4:0, po wyraźnej przewadze w polu, stracił dwie bramki. Bramkarz gospodarzy Zioła za „ratowanie sytuacji” - faul na napastniku gości dostał do tego czerwoną kartkę.

GKS Tomaszów Bolesławiecki – GKS Iwiny 7:1 (4:1)

Bramki: Kurlej -3, Budas – 2, Mandżak, Bojanowski, dla Iwin- Cieślak

Mecz pełen bramek, ale jednostronny i nudny. Obawy, że wesele zawodnika gospodarzy, na którym gościła duża część składu, wpłyną na spotkanie okazały się nieuzasadnione. Okupujące dół tabeli Iwiny były bez szans

Sparta Zebrzydowa – GKS Gromadka 1:0 (0:0)

Bramka – Wilk ( z karnego)

W samej Zebrzydowej porównywali mecz do starcia Polski z Niemcami. To goście cisnęli, atakowali, mieli przewagę, ale nic im nie wychodziło. Jedna z nielicznych szarż Sparty przyniosła karnego i ustaliła wynik.

Chrobry Nowogrodziec – Majdan Bolesławice 5:1 (3:0)

Bramki dla Chrobrego: Kopała, Zarzycki -2, Szuter, Orda; dla Bolesławic - Kowalewski

Tego meczu w Nowogrodźcu się obawiano. Sąsiad z tabeli budził respekt, zwłaszcza, ze ostatnio świetnie zagrał w Zebrzydowej. Nieoczekiwanie poszło bardzo łatwo. Już w 20. min. było 2:0. To dlatego, ze z rozmaitych przyczyn w składzie gości zabrakło pięciu podstawowych zawodników

KS Łąka – Górnik Węgliniec 4:3 (2:1)

Bramki: dla Łąki – Graczyk -3, Pirożek 1, dla Węglińca – Trela, Fink, Kaleta

Węgliniec jechał po trzy punkty, ale nie przywiózł żadnego. Kiepski mecz dwóch drużyn z dołu tabeli był emocjonujący, bo wynik ważył się do końca . Miejscowych zirytowała wyrównująca na 2:2 bramka z karnego, przy której sędzia – jak mówią dał się nabrać na krzyki i teatralny upadek. Jak się okazało to dla losów spotkania nie miało znaczenia

1. Apis Jędrzychowice        27    56-8

2. GKS Gromadka               21    25-11

3. Chrobry Nowogrodziec   19    35-15

4. GKS Tomaszów Bol.        17    29-16

5. Majdan Bolesławice       16    25-21

6. Sparta Zebrzydowa        16    18-13

7. LZS Zaręba                   13    15-18

8. LZS Łaziska                   12    15-21