Kłopoty kadrowe juniorów Karkonoszy

Nie wiedzie się w tym sezonie juniorom starszym Karkonoszy Jelenia Góra. W sobotę (7 października) na boisku przy ul. Lubańskiej przegrali 0:4 z liderem ligi dolnośląskiej Śląskiem Wrocław i była to już ich siódma porażka w tym sezonie.

Jeleniogórzanie od początku rozgrywek borykają się z problemami kadrowymi. Kilku kluczowych zawodników jest kontuzjowanych. No i zwyczajnie brakuje im szczęścia. W spotkaniu ze Śląskiem podopieczni Krzysztofa Pietrzyka nie wyglądali tak tragicznie, jak wskazuje wynik. Owszem, to goście przeważali, ale nie mieli jakiejś przygniatającej przewagi. Jeleniogórzanie w pierwszej połowie też próbowali prowadzić grę i konstruować akcje ofensywne. Niestety, już w 5. minucie kontuzji kolana doznał Oskar Aleksiejew i musiał zejść w boiska. Zastąpił go Arkadiusz Boduch. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania miała miejsce kuriozalna sytuacja. Kamil Goździewski brutalnie sfaulował Marcela Kaziemkę. W ocenie wielu obserwatorów, za ten faul zawodnik Śląska mógł ujrzeć czerwoną kartkę. Sędzia pokazał mu żółty kartonik, i takim samym ukarał protestującego Kaziemkę. A że była to już druga kara dla tego piłkarza w tym meczu, to on, a nie faulujący, musiał opuścić boisko z czerwoną kartką. Osłabione Karkonosze w drugiej połowie nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalem.

W zespole Śląska cały mecz rozegrał bramkarz i wychowanek KKS-u Jelenia Góra – Przemysław Rak. Nie miał wiele pracy.
Po 8. kolejkach Karkonosze Jelenia Góra zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli Ligi Dolnośląskiej Juniorów z dorobkiem 3 punktów. Do zajmującego 12. miejsce zespołu Bobrzan Bolesławiec jeleniogórzanie tracą 4 punkty.

Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)
bramki: Kamraj 22', Mokrzycki 55', Jędryczka 65', Chojnacki 89'
Karkonosze: Engler (67' Marceniuk) – Owsiejewicz, Aleksiejew (5' Boduch, 75' Jaworski), Zawadzki, Dulny, Kaziemko, Bubin, Orzeszko, Pietruczuk, Uroda (60' Bródka), Zaleszczyk.
Śląsk: Rak – Chmulak, Makowski, Bialik, Błoński, Goździewski (46' Aramowicz), Kamraj (60' Jędryczka), Mokrzycki (60' Chojnacki), Niedziałkowski (46' Kotleszka), Supranionek, Tylki (46' Jasiński).